loading...

سيب سلامت

پزشكي

بازدید : 4
شنبه 25 مرداد 1399 زمان : 17:48

داروهایی که باید بعد از کاشت ریش و سبیل در مردان مصرف شوند عبارتند از:

کفلکس: آنتی­بیوتیکی است که جهت پیشگیری از عفونت مصرف می‌شود. این دارو باید ۲ بار در طول روز و به مدت ۳ روز مصرف شود.

تیلنول: داروی مسکن خفیف درد حاوی هیدروکودون. جهت تسکین هرنوع درد و ناراحتی در ناحیه اهدا، باید هر ۴ ساعت تا ۶ ساعت یکبار ۱ تا ۲ قرص را مصرف نمود.

پمادهای آنتی­بیوتیکی: توصیه می‌شود پمادهای آنتی‌بیوتیک را به مدت ۵ روز بعد از جراحی روزی ۲ بار در ناحیه اهداکننده استعمال شود.

شب اول: برای پیشگیری از تورم توصیه می‌شود با قرار دادن چندین بالشت در زیر سر یا خوابیدن در صندلی راحتی سر را کمی بالا نگهدارید. به‌دلیل احتمال خونریزی خفیف بهتر است یک حوله نرم زیر سر خود قرار دهید.

عدم انجام فعالیت فیزیکی شدید: در طی دو روز اول بعد از جراحی به پیشگیری از افزایش تورم و یا از دست دادن یا آسیب پیوندها کمک می‌کند. بعد از ۶ روز می‌توانید ورزش‌های متوسط و حتی کار با وزنه را ادامه دهید. بعد از ۱۰ روز می‌توانید شنا کنید.

عدم قرارگرفتن درمعرض نورمستقیم خورشید: به مدت بیش از ۳۰ دقیقه در روز در طول دو هفته اول بعد از کاشت الزامی است. پوشیدن کلاه به مراقبت از سر کمک می‌کند.

دلمه‌­های بسیارکوچک: که در نواحی پیوند شده رخ می‌دهند ظرف ۴ تا ۶ روز از بین می‌روند. دلمه­های باقی‌مانده را به‌آرامی و با ماساژ پاکسازی کنید. درصورت احساس ناراحتی یا خونریزی دست از مالش بردارید و ۲ روز بعد ادامه دهید. معمولا چند روز بعد از از بین رفتن دلمه‌ها پوست ناحیه درمان ممکن است کمی تغییر رنگ داده و صورتی شود.

اصلاح صورت: را می‌توان ۸ روز بعد از کاشت شروع کرد.

ریزش بیشتر موهای کاشت‌شده ظرف ۲ تا ۳ هفته: این حالت کاملا طبیعی است. موها ۴ ماه بعد شروع به رویش مجدد می‌کنند. به‌محض این‌که موها شروع به رشد نمودند می‌توان صورت را مثل همیشه اصلاح کرد.

۵ روز اول بعد از کاشت: ناحیه کاشت را خیس نکنید. روز ۶ می‌توان صورت را شست و ورزش کامل را انجام داد. روز بعد از جراحی بیمار مجاز به استفاده از شامپو است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با یک متخصص کاشت مو خوب مشورت کنید.

بازدید : 4
شنبه 25 مرداد 1399 زمان : 16:49

سن : کودک یک ماهه تا کودک یک ساله

حمام اسفنجی

در هفته اول و یا پس از آن بهتر است تا کودک خود را با یک لیف حمام گرم، مرطوب به شیوه حمام اسفنجی استحمام کنید. غالباً صورت و دست های او را بشویید و به طور کامل ناحیه تناسلی او را بعد از هربار تعویض پوشاک تمیز کنید.

حمام کردن در وان

شما می توانید پس از آنکه استامپ بند ناف نوزاد خشک شده و می افتد و بهبود پیدا می کند اقدام به حمام وان او کنید. با توجه به اینکه کودک کوچک است استفاده از سینک آشپزخانه و یا یک وان پلاستیکی کوچک نوزاد به جای یک وان استاندارد منطقی ترین کار می باشد. اگرچه برخی از والدین نوزادان خود را هر روز حمام می کنند ولی تا زمانی که نوزاد سینه خیز به اطراف حرکت می کند و در حال یادگرفتن ریخت و پاش است، در واقع نیازی به حمام کردن او بیش از سه بار در هفته در اولین سال تولدش نمی باشد.

حمام کردن بیش از حد نوزاد اغلب می تواند پوست او را خشک کند. برخی از کودکان آب گرم را بسیار آرامش بخش می دانند. اگر نوزاد شما هم این گونه می باشد، خوب است به او اجازه دهید که این کار را ادامه دهد. سایر بچه ها در تمام مدت حمام کردن یعنی هنگام داخل شدن و بیرون آمدن از حمام گریه می کنند. حمام کردن نیازی به صرف زمان طولانی ندارد. پنج دقیقه به اندازه کافی طولانی است تا نوزاد خود را قبل از سردشدن بیش از حد آب تمیز کنید. هنگامی که شما نوزاد خود را استحمام می کنید ممکن است در ابتدا کمی بیمناک برایتان باشد. در دست گرفتن یک موجود زنده کوچک در حال وول خوردن، خیس، کفی به تمرین و اعتماد به نفس نیاز دارد، پس خونسردی خود را حفظ کنید و او را به خوبی نگه دارید

ایمنی در حمام کردن

هرگز کودک را بدون مراقب رها نکنید، حتی برای یک دقیقه. اگر زنگ در یا تلفن به صدا در می آید و شما احساس می کنید که باید جواب دهید او را در یک حوله بغل کنید و با خودتان ببرید.

هرگز کودک خود را زمانی که آب هنوز از شیر آب جاری است وارد وان نکنید. (آب می تواند به سرعت خیلی عمیق یا داغ شود).

آب گرم کن های خود را تا ۱۲۰ درجه فارنهایت تنظیم کنید. یک کودک می تواند در کمتر از یک دقیقه در دمای ۱۴۰ درجه سوختگی های درجه سه را حاصل کند.

هرگز کودک خود را بدون مراقب رها نکنید. (بله، این امر بسیار مهم است که به آن دوباره اشاره کردیم). یک کودک می تواند در کمتر از یک اینچ آب و در کمتر از ۶۰ ثانیه در آب خفه شود.

برای مطالعه بیشتر :

بازدید : 4
شنبه 25 مرداد 1399 زمان : 16:00

دیسفاژی بعد از عمل لاغری بای پس معده

پس از عمل جراحی چاقی معمولاً در بیماران بای پس معده یا ساسی بای پس ، اختلال یا دشواری در بلع یا دیسفاژی وجود دارد. زمانی که بیمار سریع غذا میل کند و یا اینکه حجم زیادی از غذا را در یک وعده غذایی بخورد میتواند با چنین مشکلی روبرو شود. برای پیشگیری از این اتفاق بهتر است که لقمه های بسیار کوچک بردارید و هر لقمه را کاملا بجویید. دیسفاژی به طور معمول در ۶ ماه اول بعد از عمل لاغری رخ میدهد و می تواند به اندازه کافی شدید باشد که نوشیدن مایعات مشکل شود. اگر در این مدت مشکل در بلع دارید حتما با متخصص جراحی لاغری خودتان صحبت کنید.

پیشگیری از دیسفاژی بعد از عمل لاغری

لقمه کوچک بردارید و بعد از هر لقمه حداقل ۳۰ ثانیه صبر کنید تا لقمه بعدی را بردارید.

غذا را کاملا بجویید و غذا را له شده وارد معده کنید

مصرف غذاهایی را که سخت و سفت، خشک هستند را محدود کنید.

تنگی و انسداد در مسیر گوارش بعد از عمل

تنگی آناستوموتیک زمانی اتفاق می افتد که ناحیه اتصال بین کیسه به جا مانده (مثلا در بای پس معده) روده کوچک باریک شود که به طور بالقوه می تواند عبور غذا و مایعات از جمله آب را مسدود یا محدود کند. تنگی مسیر گوارشی ممکن است در هر دوره ای بعد از عمل لاغری ایجاد شود اما معمولا در هفته سوم و چهارم بعد از عمل لاغری رخ میدهد.

علائم این مشکل عبارتند از:

 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • درد و مشکل در بلع
 • پر شدن بخش فوقانی شکم

اگر در هفته سوم و چههارم بعد از عمل با هر کدام از مشکلات بالا روبرو شدید حتما به جراح لاغری خودتان اطلاع دهید.

برای مطالعه بیشتر :

عمل اسلیو معده

لاغری و تناسب اندام

بازدید : 12
چهارشنبه 22 مرداد 1399 زمان : 17:42

مشابه روش کاشت مو است

کاشت موی ریش و سبیل روش و تکنیکی است که به کاشت موهای سر که از طریق استخراج موهای اهداکننده از ناحیه پشت و طرفین سر انجام می شود شبیه است. یک متخصص کاشت مو خوب ، موهایی را انتخاب می‌کند که با موهای صورت بسیار متناسب است و سپس با دقت بسیار به ناحیه دریافت کننده پیوند می‌زند. تنها تفاوت بین این دو روش این است که برش‌های ایجاد شده در کاشت ریش و سبیل بسیار کوچک‌تر از برش‌های کاشت مو در سر است. درخصوص افراد طاس، جراح ممکن است از موهای بدن نظیر موهای قفسه‌سینه برای اهدا استفاده کند.

زمان عمل کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل در مردان معمولا بسته به ناحیه درمان و همچنین میزان تراکمی که بیمار مدنظر دارد ۲ تا ۵ ساعت طول می‌کشد.

رشد ریش و سبیل بعد از عمل مشابه رشد مو است

اگر نگران هستید که موهای پیوند شده در ریش و سبیل شما همانند موهای سر شما رشد کنند باید گفت که نگرانی شما بی‌مورد است. موهای کاشت شده در ریش و سبیل شما همانند سایر موهای صورت رشد کرده و بافت و ویژگی مشابه موهای صورت خواهند داشت. جراح اطمینان می‌دهد که موهای استخراج شده کاملا با موهای صورت بیمار متناسب خواهد بود.

عمل بدون درد است

این روش همانند هر روش کاشت مو، بدون درد است. اغلب اوقات، کاشت موی ریش و سبیل از طریق روش کاشت FUE انجام می‌شود. در این روش جراح فولیکول‌های موردنظر پیوند را انتخاب می‌کند. در روش کاشت FUEبرخلاف تکنیک سنتیFUT نیازی به ایجاد برش‌های بزرگ در ناحیه اهداکننده نیست.

دلایل گوناگون کاشت ریش

اغلب اوقات، کاشت ریش معمولا به دلایل زیبایی انجام می‌شود. اما این مورد گاهی به‌دلیل عدم رشد موهای صورت که ناشی از آسیب یا اسکارهای جراحی است صورت می‌گیرد.

فاصله انداختن بین کاشت ریش و کاشت سبیل

بهتر است به مدت ۱۰ روز بعد از جراحی از تراشیدن موهای کاشت‌شده خودداری کرد. چراکه در این زمان موهای کاشت شده بیشتر شبیه خمیر هستند. باید بدانید که ۲ هفته بعد از کاشت موها شروع به ریزش می‌کنند. نگران این موضوع نباشید چراکه این یک فاز شوک است که معمولا در هفته سوم و چهارم جراحی برطرف می‌شود. بعد از آن تصمیم با شماست که چهره ژولیده و نامرتب داشته باشید یا این‌که هر وقت موهای جدید شروع به رشد کرد کوتاه و مرتب کنید.

بازدید : 13
چهارشنبه 22 مرداد 1399 زمان : 16:44

معمولا اختلالات پردازش حسی با مشکل در آموزش کنترل ادرار و مدفوع کودک همراه است. به لحاظ رشدی ، از زمانی که کودک هجده ماهه است تا ۳۶ ماهگی آماده می شود تا تحت آموزش توالت رفتن قرار بگیرد. اجازه ندهید این سن شما را آزار دهد یا منبع استرس شود. همه کودکان مثل هم نیستند. کودکان دارای SPD یا همان اختلال پردازش حسی ممکن است بسته به نیازهای حسی خود، کمی طولانی تر از توالت استفاده کنند.

به یاد داشته باشید، بدن دارای پنج حس است: بینایی، شنوایی، بویایی، لامسه و چشایی و هر حس به طرز منحصر بفردی با بدن یکپارچه می شود. علاوه بر این، بدن حسی را دارد که از حس ارگانهای داخلی را به مغز مخابره می کند، و به عملکردهایی از بدن اشاره دارد که نیازی به فکر آگاهانه ندارد. مثلا کارکردهای حیاتی زندگی از جمله ضربان قلب، احساس گرسنگی، تشنگی، هضم، وضعیت برانگیختگی و عملکرد روده.

کودکان داری SPD ممکن است در هر یک از این حسها بیش پاسخ دهی (تدافع حسی) یا کم پاسخ دهی (حس طلبی) داشته باشند که هرکدام به نوبه خود آموزش کنترل ادرار و مدفوع را تحت تاثیر قرار می دهد.

تشخیص اینکه کدام راه آموزش برای کودک دارای SPD موثرتر است کمی دشوار است. بخاطر داشته باشید در این مسیر با سرعت کودک خود پیش بروید.

به کودک زمان دهید تا مهارتهای خود را تقویت کند و از لحاظ جسمی و عاطفی برای این کار آماده شود و در این راه از تقویت مثبت (تشویقی) استفاده کنید. صرف نظر از اینکه کودک دو ساله است یا ۶ ساله، به هیچ وجه کودک را تنبیه نکنید و در مسیر تلاشش برای یادگیری از او انتقاد نکنید.

برای مطالعه بیشتر :

رشد کودک شش ماهه

رشد کودک نه ماهه

بازدید : 8
چهارشنبه 22 مرداد 1399 زمان : 15:59

سندرم دامپینگ معضلی است که در بیماران تحت بای پس معده و روده و جراحی ساسی معده شایع تر است، اما گاها می توان آن را در بیماران اسلیو معده هم دید. آگاهی از سندرم دامپینگ، علل و علائم آن بسیار مهم است.

سندرم دامپینگ هنگامی اتفاق می افتد که قندها یا کربوهیدرات های ساده به سرعت از معده به روده کوچک تخلیه شوند. این سندروم همچنین می تواند بعد از خوردن غذاهای پرچرب یا سرخ شده و محصولات لبنی (اغلب بستنی ، شیر و برخی از ماست ها) ایجاد شود. علائم سندروک دامپینگ اولیه و زودرس معمولا یک ساعت بعد از خوردن غذا شروع میشود و تا ۱ ساعت ممکن است ادامه داشته باشد.

علائم این بیماری عبارتند از:

 • تعریق
 • سبکی
 • افزایش ضربان قلب
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • گرفتگی شکم
 • و گرگرفتگی

برای جلوگیری از سندرم دامپینگ زودرس ، طی یک وعده غذایی بیشتر از ۱۰ گرم مواد غذایی حاوی قند و کربوهیدارت مصرف نکنید. سندروم دامپینگ تاخیری نیز معمولاً ۱-۳ ساعت بعد از مصرف غذا یا میان وعده اتفاق می افتد و در اثر هیپوگلیسمی واکنشی یا کاهش قند خون رخ میدهد.

برای مطالعه بیشتر : مجله لاغری و تناسب اندام

علائم این سندروم دامپینگ تاخیری عبارتند از:

 • عرق کردن
 • لرزیدن
 • از دست دادن تمرکز
 • گرسنگی
 • و حتی غش کردن

برای کسب اطلاعات بیشت بهتر است با یک متخصص جراحی لاغری و مشورت کنید.

بازدید : 18
سه شنبه 21 مرداد 1399 زمان : 17:35

درمان‌هایی که تاکنون برای درمان ریزش مو ناشی از اختلالات و مشکلات غده تیروئید مطرح شد ممکن است تا حدودی وضعیت را بهبود دهند اما هیچگاه نمی‌توانند موهای فرد را به حالت اولیه برگردانند. تنها راه بازگشت به حالت اولیه و داشتن دوباره موهای پرپشت و درمان قطعی آن با روشهای کاشت مو می‌باشد. پرطرفدارترین و بهترین روشهای کاشت مو که امروزه در سرتاسر دنیا توسط هر متخصص کاشت مو خوب مورد استقبال قرار گرفته‌اند عبارتند از:

کاشت مو به روش fit(fue)

کاشت مو به روش(fut)

در روش متداول FUT (پیوند واحد فولیکولی) یا تکنیک استریپ، نوار یا استریپ نازکی از مو در قسمتهای پشت و دو طرف سر برداشته می‌شود و خط زخم نازک به اندازه ۱ تا ۲ میلیمتر عرض به جا می‌گذارد. معمولاً برای بستن زخم از روش تریکوفیتیک استفاده می‌شود و باعث می‌شود که مو در محل زخم رشد کرده و زخم پوشانده شود. این زخم تنها در صورتیکه موی خود با شماره ۲ ماشین اصلاح سر کوتاه کرده یا با تیغ موهای سر خود را بتراشید قابل مشاهده است. ولی در صورتیکه موی خود را با شماره ۳ ماشین اصلاح سر کوتاه کرده یا موی خود را بلندتر بگذارید معمولاً قابل مشاهده نیست. در مورد موهای خشک یا مرطوب هم به همین صورت است. روش‌های متداول کاشت مو برای ۷ تا ۱۰ روز به بخیه نیاز داشته و در هر جلسه بیش از هزاران گرافت مو ایجاد خواهد شد. کاشت مو در صورتیکه شخص بخواهد تمام روز را به این کار اختصاص دهد، معمولاً حدود ۸ تا ۱۰ ساعت زمان می‌برد. جلسات کوتاه‌تر زمان کمتری می‌برند.

در کاشت مو به روش FUT (پیوند واحد فولیکولی) مو از نوار یا استریپ پوست سر در ناحیه دهنده (donor) استخراج می‌شود. گرافتها در دسته‌های حاوی ۱ تا ۴ مو (واحد فولیکولی) پیوند زده می‌شوند. در این روش کاشت هزاران گرافت در یک جلسه امکان‌پذیر می‌باشد.

بازدید : 17
سه شنبه 21 مرداد 1399 زمان : 16:41

سن : کودک یک ماهه تا کودک یک ساله

مرور کلی

بهترین راهکار کمک به خواب مادران، آموزش خواب شبانه به کودکان است. اگر توضیح آن ساده تر است، اما ارزشش را دارد. هیچ چیز به اندازه برخاستن مکرر از رختخواب و خواباندن کودک نمی تواند موجب بدخوابی مادران شود. در ادامه متن پیشنهادات متخصصین درباره راهکارهای خواب برای مادران و نوزادان را می خوانید.

الگوسازی کنید

این موضوع بسیار حائز اهمیت است که در هفته های ابتدایی به نوزاد امکان تغذیه و خواب کافی داده شود. در حالت ایده آل باید الگویی به صورت تغذیه-بازی- خواب را برنامه ریزی کنید که 4 الی 5 خواب را در روز با فواصل سه ساعت شامل شود. اکثر نوزادان پیش از اینکه دوباره به خواب فرو روند تنها 45 تا60 دقیقه بیدار هستند. و هربار 2 تا3 ساعت می خوابند. این الگوی خواب شب ها هم تکرار می شود زیرا معده های کوچک آنها نمی تواند میزان زیادی غذا در خود نگه دارد.

برای مطالعه بیشتر : رشد کودک ده ماهه

انتظارات واقع بینانه داشته باشید

دید واقع بینانه مهمترین عمل رضایتمندی مادران از میزان خواب خود است. نخوابیدن کودکان در طول شب امری معمول است. فرض نکنید که مشکلی وجود دارد و یا تنها کودک شما اینگونه است. دید غیر واقع بینانه به این مسئله تحمل اختلالات خواب را زجرآور می کند. در صورتی که مادران بیدار شدن و تغذیه کودک خود را پذیرفته و به عنوان وظیفه ای مادرانه برای سلامت فرزند خود آن را انجام دهند، احساس بهتری خواهند داشت. همچنان کمبود خواب خواهید داشت اما خستگی کمتری احساس خواهید کرد.

ساعت منظم خواب

20 تا 30 دقیقه پیش از خواب کودک خود را نوازش کرده و آرام کنید تا الگویی قابل تشخیص برای زمان خواب ایجاد کنید. این موضوع به خوابیدن کودک کمک می کند. همچنین این تنظیم خواب به طولانی کردن مدت خواب در طی کاهش تعداد دفعات تغذیه کمک می کند.

به اشارات کودک توجه کنید

در دوره نوزادی، بیداری کودک شیرین و کوتاه است اما باید به اشارات او توجه کنید. زمانی که به چشمانتان نگاه نمی کنند، پیش از شروع گریه، و عصبانی شدن به اندازه ای که نتوانند بخوابند، آنها را قنداق کنید و اجازه دهید استراحت کنند و یا در آغوش خود تاب دهید. در هفته های ابتدایی کودکان اکثرا می خوابند، بیدار شده، تغذیه کرده و دوباره می خوابند.

وظایف را با همسر خود قسمت کنید

تقسیم کار امری اجتناب ناپذیر است. طبق نظر دکتر استرن، رسیدگی مداوم یکی از والدین به کودک و کمک رسانی همسر در اوقات فراغت روند مناسبی نخواهد بود. این روش به خستگی، کاهش سلامت و استرس ختم می شود. والدین برای مراقبت از کودک می توانند از روش های متنوع کارگروهی بهره برند. برای مثال یکی از والدین طول شب را استراحت کرده و والد دیگر غذا دادن به کودک در شب را انجام دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشد کودک یک ماهه تا کودک دو ساله می توانید به سایت بهداشت و سلامت نسخه مراجعه کنید.

بازدید : 20
سه شنبه 21 مرداد 1399 زمان : 16:00

برای بیماران اسلیو معده، پایان این هفته زمانی است که می توانند غذاهای جامد، کاملاً پخته و حساس را تهیه کنید. در حالی که از یک رژیم غذایی تمام مایع / پوره شده دور می شوید ، بیش از ۱ مورد جدید در هر وعده غذایی یا میان وعده امتحان کنید.

برای مطالعه بیشتر : مجله لاغری و تناسب اندام

چه غذاهایی در این هفته باید مصرف شوند؟

بهترین رژیم غذایی و مواد غذایی که به خوبی برای بیماران در این هفته قابل تحمل هستند غذهای نرم و آبکی هستند. غذاهای زیر به بیمارانی که در هفته چهارم بعد از عمل لاغری هستند توصیه میشود:

 • وعده های غذایی حاوی سبزیجات و گوشت پخته شده
 • تخم مرغ خرد شده نرم
 • توفو
 • لوبیا یا عدس در سوپ یا سس
 • تن ماهی

سایر غذاهای قابل تحمل در هفته چهارم بعد از عمل لاغری عبارتند از:

 • سوپ با لوبیا
 • سبزیجات
 • تکه های کوچک گوشت
 • موزهای تازه پوست کنده
 • هلو تازه پوست کنده
 • انبه های تازه پوست کنده شده

چند نکته برای هفته چهارم بعد از عمل لاغری

به یاد داشته باشید که ۱۵-۳۰ دقیقه قبل از غذا مایعات ننوشید و ۳۰ دقیقه بعد از آن هم همین دستورالعمل را رعایت کنید.

اگر در طول غذا احساس تشنگی دارید کمی سبزی نعنا داشته باشید تا با خوردن آن موقتا تشنگی خودتان را برطرف کنید.

اگر خواستید حین غذا خوردن آب بخورید، در حد ۲ قاشق آن را محدود کنید و بیشتر از آن آب ننوشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است با یک متخصص جراحی لاغری مشورت کنید.

بازدید : 14
دوشنبه 20 مرداد 1399 زمان : 17:36

درمان PRP در حال حاضر در برخی از فرآیندهای کاشت مو مورد استفاده قرار می‌گیرد. هدف از این روش تحریک فولیکول‌های موی کاشته شده و تغییر آنها را به مرحله رشد فعال است. این فرآیند یک روش منحصر به فرد استفاده از منابع بدن خود شما برای ترغیب روند بهبودی در بافت نرم است. پلاسما غنی از پلاکت غلیظ با استفاده از سیستم سانتریفیوژ ویژه خون خود بیمار تهیه می‌شود. به همین دلیل است که PRP درمان موثری برای بهبود زخم‌های بعد از عمل است و باعث رشد مو و ضخامت مو پس از کاشت مو می‌شود.

مزایا :

ایمنی

درمان PRP از سلول‌های بدن خود شما استفاده می‌کند. هیچ خطری برای پس زنی یا واکنش آلرژیک وجود ندارد.

ناراحتی جزیی

از آن جا که درمان PRP شامل جراحی نیست، باید همانند انجام آزمایش خون در مراجعه معمول به پزشک، فقط ناراحتی جزئی داشته باشید.

راحتی

درمان مو با پی آر پی نیازمند هیچ دوره نقاحت یا بهبودی نیست. شما می‌توانید بلافاصله پس از عمل رانندگی کنید و به فعالیت‌های عادی خود بازگردید.

موثر

این گزینه برای بسیاری از بیماران موثر است. ممکن است حدود سه ماه پس از عمل نتایج خود را مشاهده کنید، اگرچه ممکن است اثرات کامل تا حدود یک سال مشخص نباشد.

متنوع

این درمان برای جایگزینی موهای صورت و همچنین موهای روی پوست سر توصیه می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است با یک متخصص کاشت مو خوب مشورت کنید.

تعداد صفحات : 39

درباره ما
آمار سایت
 • کل مطالب : 579
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 546
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 439
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 7890
 • بازدید ماه : 36132
 • بازدید سال : 142343
 • بازدید کلی : 142343
 • <
  پیوندهای روزانه
  آرشیو
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  کدهای اختصاصی