loading...

سيب سلامت

پزشكي

بازدید : 236
سه شنبه 13 خرداد 1399 زمان : 16:52

تومورها در قسمت های مختلف مغز ونخاع می تواند علائم مختلفی داشته باشد.اما این نشانه ها با هر گونه بیماری در آن مکان خاص ایجاد می شوند و این به این معنا نیست که همیشه یک کودک دارای تومور مغزی و نخاعی است. تومورهای مغز و نخاع اغلب باعث مشکلات خاص با عملکر خاص از ناحیه ای که در آن وجود دارند،می شود. برای مثال:

 • تومورها در بخش هایی از مغز (بزرگ و قسمت بیرونی مغز) که کنترل احساس و حرکت را برعهده دارند اتفاق می افتد و موجب ضعف در حرکت و یا احساس اغلب در یک طرف بدن می شود.
 • تومور در نزدیکی بخش هایی از زبان می تواند موجب مشکلات گفتاری و یا حتی درک کلمات شود.
 • تومور در قسمت جلویی مغز می تواند گاهی اوقات تفکر، شخصیت، مهارت های زبان را تحت تاثیر قرار دهد.
 • تومور در منطقه ای مغز بنام گانگلیا بازال باعث غیر طبیعی شدن حرکات و موقعیت های بدن می شود.
 • تومور در مخچه،که کنترل هماهنگی را بر عهده دارد می تواند باعث بروز مشکلاتی در راه رفتن ویا عملکرد طبیعی بدن حتی غذا خوردن شود.
 • تومور در قسمت پشت مغز،و یا در اطراف غده هیپوفیز،اعصاب بینایی و یا برخی از اعصاب جمجمه می تواند موجب مشکلات بینایی شود.
 • تومور در نزدیکی دیگر اعصاب جمجمه ممکن است موجب از دست دادن شنوایی،مشکلات تعادلی،ضعف عضلات صورت و برخی مشکلات در بلع شود.
 • تومورهای نخاعی ممکن است موجب بی حسی، ضعف و یا عدم هماهنگی در بازوها و یا پاها (معمولا در هر دو طرف بدن) و همچنین مشکلات مثانه و روده شوند.

داشتن یک یا چند تا از این علائم بدان معنا نیست که فرزند شما قطعا دارای تومور مغز و نخاع است.تمامی این موارد می تواند علل دیگری داشته باشد. با این حال، اگر کودک شما هر کدام از این علائم را دارد در طول زمان بدتر می شود و برای پیدا کردن علت و درمان باید بهیک جراح یا متخصص مغز و اعصاب خوب مراجعه کرد.

بازدید : 239
دوشنبه 12 خرداد 1399 زمان : 16:20

در پرتودرمانی از اشعه x با انرژی بالا یا ذرات کوچک برای کشتن سلولهای سرطانی استفاده می شود. این نوع از درمان ممکن است که توسط یک پزشک به نام انکولوژیست رادیاسیون داده شده است. پرتو درمانی ممکن است در موقعیت های مختلف استفاده شود:

 • بعد از جراحی برای تلاش برای کشتن سلولهای باقی مانده تومور
 • به عنوان بخشی از درمان اصلی اگر جراحی گزینه ی خوبی نباشد
 • برای کمک به جلوگیری یا تخفیف علایم تومور

کودکان کمتر از ۳ سال معمولا پرتو درمانی نمی شوند به دلیل احتمال عوارض جانبی طولانی مدتی که بر روی رشد مغز دارد. در عوض، آنها به طور عمده با جراحی و شیمی درمانی درمان می شوند. رادیاسیون همچنین می تواند برخی از مشکلات را در کودکان بزرگتر ایجاد کند. انکولوژیست های رادیاسیون، بسیار سخت سعی می کنند که اشعه را به اندازه کافی به تومور برسانند در حالی که تابش اشعه را به مناطق مغزی نرمال حاشیه آن تا جایی که ممکن است،محدود کنند.

در اغلب موارد، اشعه یک منبع در خارج بدن بر روی تومور متمرکز می شود. که این پرتو درمانی تابش خارجی (EBRT) نامیده می شود.

قبل از این که درمان های فرزندتان شروع شود، تیم رادیاسیون اندازه گیری های دقیقی برای تعیین زاویه های صحیح تاباندن پرتوها و دوز مناسب تابش، انجام میدهند. ممکن است فرزند شما را در یک قالب پلاستیکی شبیه کالبد بدن قرار دهند که او را در همان موقعیتی نگه دارد که مناسب است، به طوری که تابش می تواند خیلی دقیق تر به هدف تابانده شود .

در اغلب موارد، مجموع دوز تابشی را به فراکسیون های روزانه (معمولا از دوشنبه تا جمعه داده می شود) بیش از چند هفته تقسیم می کنند. برای هر جلسه، کودک تان بر روی یک میز خاص دراز می کشد در حالی که یک ماشین پرتوها را از زوایای دقیق به آن می تاباند. هر درمان بسیار شبیه به گرفتن اشعه ایکس است، اما دوز پرتوها بسیار بیشتر است. این روش دردناک نیست. برخی از کودکان جوانتر ممکن است نیاز به مسکن داشته باشند تا مطمئن شوید که آنها در طول درمان حرکت نمی کنند. هر جلسه حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد، اما بیشتر زمان صرف این می شود که مطمئن شوند تابش به درستی به هدف خورده است. زمان درمان واقعی هر روز خیلی کوتاه تر است.

پرتو درمانی می تواند به بافت طبیعی مغز آسیب برساند، بنابراین یک جراح یا متخصص مغز و اعصاب خوب سعی می کند که مقادیر بالایی از اشعه را به تومور و کمترین میزان ممکن تابش را به مناطق اطراف طبیعی مغز، برساند.

بازدید : 217
يکشنبه 11 خرداد 1399 زمان : 17:40

درد عصبی یک حالت درد مزمن پیچیده ای است که معمولا با آسیب بافت همراه است. در درد عصبی، رشته های عصبی فرد ممکن است آسیب دیده، ناکارآمد، و یا مجروح شوند.

این رشته های عصبی آسیب دیده به مراکز دیگر سیگنال های درد نادرست ارسال می کنند. تاثیر آسیب فیبر عصبی شامل تغییر در عملکرد عصب در محل آسیب و مناطقی در سراسر آسیب است.

یک نمونه از دَرد عصبی، سندرم اندام فانتوم نامیده می شود. این بیماری نادر زمانی رخ می دهد که بازو یا پا به دلیل بیماری یا آسیب دیدگی قطع شده است، اما مغز هنوز هم پیام های درد را از اعصاب که پیام را از اندام از دست رفته حمل می کنند، دریافت می کند. این اعصاب اکنون به طور نادرست فعالیت می کنند و باعث درد می شوند.

علل درد عصبی

درد عصبی اغلب به نظر می رسد بدون هیچ دلیل مشخصی باشد؛ اما، برخی از علل شایع دَرد عصبی عبارتند از:

 • اعتیاد به الکل
 • قطع عضو
 • مشکلات کمر، ساق پا، ران
 • شیمی درمانی
 • دیابت
 • مشکلات عصب صورت
 • عفونت HIV یا ایدز
 • مالتیپل اسکلروزیس
 • زونا
 • عمل جراحی ستون فقرات

علائم درد عصبی

 • علائم درد عصبی ممکن است شامل:
 • درد و سوزش
 • سوزش و کرختی
 • تشخیص درد عصبی

برای تشخیص دردهای عصبی، پزشک شرح حال گیری و معاینه فیزیکی انجام می دهد. او ممکن است در مورد اینکه چگونه می توانید درد خود را توصیف کنید، زمانی که درد رخ می دهد، و یا اینکه آیا چیز خاصی باعث درد می شود سوال کند. پزشک نیز ممکن است هر دو آزمایش خون و عصب را درخواست کند.

درمان درد عصبی

برخی مطالعات درباره درد عصبی نشان می دهد که استفاده از داروهای غیراستروئیدی ضد التهاب، مانند ناپروکسن و یا موترین، ممکن است درد را تسکین دهد. برخی افراد ممکن است نیازمند مسکن قوی تر، مانند آنهایی که حاوی مورفین است، باشند. داروهای ضد تشنج و ضد افسردگی به نظر می رسد در برخی موارد مفید باشند.

در مواردی که درمان دشوار است، متخصص درد ممکن است از دستگاه تهاجمی و یا کاشت برای مدیریت مؤثر درد استفاده کند. تحریک الکتریکی اعصاب درگیر در درد عصبی بطور قابل توجهی ممکن است علائم درد را کنترل کند. انواع دیگر درمان همچنین می تواند به درد عصبی کمک کند. برخی از این درمان ها عبارتند از:

 • فیزیوتراپی
 • یک مشاوره
 • درمان با ریلکسیشن
 • ماساژ درمانی
 • طب سوزنی

در این گونه موارد مراجعه به یک متخصص مغز و اعصاب خوب نیز می تواند بسیار کمک کننده باشد

بازدید : 225
چهارشنبه 7 خرداد 1399 زمان : 16:50

درجه بندی کردن یک سرطان، اندازه گیری این است که سرطان چقدر گسترش پیدا کرده است. میزان گسترش سرطان بر مبنای نتایج تست های تصویر برداری و هر آزمون دیگری که انجام شده (نگاه کنید به بخش چگونه تومورهای مغز و نخاع در کودکان تشخیص داده می شوند؟) می باشد.

برای بسیاری از انواع سرطان ها، این مرحله یکی از عوامل مهم در انتخاب گزینه های درمان و در تعیین چشم انداز و پیش بینی سرطان است. اما تومورهای مغز و نخاع در برخی از راه های مهم سرطان در سایر نقاط بدن متفاوت است. یکی از دلایلی که سرطان می تواند خطرناک باشد این است که آن ها می توانند در بدن پخش شوند. تومورهایی که در مغز و نخاع شروع می شوند، می توانند به سایر قسمت های سیستم عصبی مرکزی گسترش پیدا کنند اما آن ها تقریبا هرگز به سایر بخش های دیگر گسترش پیدا نمی کنند. این تومورها خطرناک هستند زیرا زمانی که رشد می کنند می توانند با وظایف ضروری مغز تداخل داشته باشند. از آن جا که اکثر تومورها از بافت مغز یا نخاع گسترش پیدا نمی کنند پس آن ها به طور رسمی ظاهر نمی شوند و یا خود را نشان نمی دهند.برخی از عوامل مهم در تعیین پیش بینی سرطان در فرزند شما عبارتند از:

نوع تومور(مانند آستروسیتوما-اپندیموما و غیره).

در جه تومور(چگونگی رشد تومور به صورت زیاد و سریع بر اساس نگاه به آن ها در زیر میکروسکوپ است).

محل و اندازه تومور.

چه اندازه از تومورها می توانند با جراحی از بین روند و یا حذف شوند(اگر این کار می تواند که انجام گیرد).

سن کودک شما.

سطح عملکردی کودک شما (آیا تومور تحت تاثیر عملکرد طبیعی مغز و فعالیت های روز مره قراردارد).

آیا تومور از طریف مایع مغزی نخاعی به سایر نقاط مغز منتشر می شود یا نه.

سلول های تومور فراتر از سیستم عصبی مرکزی گسترش پیدا می کنند یانه.

برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است با یک جراح یا متخصص مغز و اعصاب خوب مشورت کنید.

بازدید : 273
سه شنبه 6 خرداد 1399 زمان : 17:21

در بسايري از موارد اولين مرحله در درمان تومور براي جراح عصب اين است تا حدي كه امكان دارد ميزاني را بدون اسيب زدن به عملكرد طبيعي مغز به طور امن بيرون كرد.

جراحي به تنهايي يا همراه با راديو درماني مي تواند برخي تومورها را كنترل كند يا درمان كند، مانند برخي آستروسيتوماي درجه ي پايين، اپنديموما، فارينجوماي جمجمه، گانگليوگليوما، و مننژيوم.

تومورهايي كه بايد به سرعت به غشاي مغز مجاور مانند استروسيتوماي اناپلاستيك يا گليوبلاستوما منتشر شوند، نمي توانند با جراحي بهبود يابند. اما جراحي مي تواند ميزان توموري را كه بايد با اشعه يا راديو درماني درمان شود، كاهش مي دهد، كه باعث مي شود اين درمان ها بهتر كار كنند. اين مي تواند به افزايش زندگي فرد حتي اگر تمام تومور حذف نشود كمك كند.

همچنين جراحي مي تواند به ازاد سازي برخي نشانه هايي كه توسط تومورهاي مغزي به وجود مي ايد كمك كند، به ويژه ان هايي كه با ساخت فشار در جمجمه ايجاد مي شوند. اي مي تواند شامل سردرد، سرگيجه، تهوع، تاري ديد باشد. جراحي همچنين مي تواند براي كنترل تشنج با دارو ساده تر باشد.

در برخي موارد جراحي مي تواند گزينه ي خوبي نباشد، مثلا اگر تومور خيلي در مغز عميق باشد، اگر بخشي از مغز باشد كه نتواند حذف شود، مانند ساقه مغز، يا اگر فرد نتواند به دلايل سلامتي عمل داشته باشد.

جراحي در مقابل برخي انواع تومورهاي مغزي مانند لمفوم نمي تواند مفيد باشد اگرچه كه مي تواند با يك بيوپسي براي تشخيص استفاده شود.

براي كسب اطلاعات بيشتر بهتر است با يك جراح يا متخصص مغز اعصاب خوب مشورت كنيد.

بازدید : 235
چهارشنبه 31 ارديبهشت 1399 زمان : 16:33

وقتي كه به شما گفته مي شود تومور مغزو نخاع داريد ممكن است تصميمات زيادي بگيريد. يكي از مهمترين تصميمات انتخاب بهترين روش درمان است. ممكن است در مورد ازمايشات باليني براي درمان تومورمغز و نخاع چيزهايي شنيده باشيد. يا ممكن است فردي در تيم مراقبيت شما به شما در مورد ان گفته باشد.

آزمايشات باليني مطالعات تحقيقاتي بسيار كنترل شده هستند كه در بيماران داوطلب انجام مي شود. ان ها انجام شده اند تا پيش بيني نزديكتري را براي بهبود درمان هاي جديد يا فرايندها بدهند.

ازمايشات باليني شيوه اي براي درمان هاي جديد هستند. گاهي اوقات ان ها مي توانند تنها شيوه براي دسترسي به برخي درمان هاي جديد تر باشند. ان ها اغلب بهترين راه براي پزشكان هستند تا روش هاي بهتر براي درمان تومورهاي مغز و نخاع يادبگيرند. ان ها هنوز براي هركسي درست نيستند.

اگر دوست داريد چيزهاي بيشتري در مورد ازمايشات باليني كه ممكن است براي شما صحيح باشد ياد بگيريد، اگر كلينيك يا بيمارستان شما ازمايشات باليني را انجام مي دهد، با سوال از ان ها شروع كنيد.

نيازهايي هستند كه بايد براي شركت در ازمايشات باليني براورده كنيد. اگر براي ازمايشات باليني صلاحيت داشته باشيد، به خود شما بستگي دارد كه وارد ان شويد يا نه.

مي توانيد براي كسب اطلاعات بيشتر با يك متخصص مغز و اعصاب خوب مشورت كنيد.

بازدید : 213
سه شنبه 30 ارديبهشت 1399 زمان : 17:04

راديو تراپي از اشعه هاي انرژي بالا يا ذرات كوچك براي كشتن سلول هاي سرطاني استفاده مي شود. اين نوع از درمان توسط يك متخصص مغز و اعصاب خوب تجويز و توسط پزشكي به نام انكولوژيست راديو ارائه مي شود. راديو تراپي مي تواند در موقعيت هاي مختلفي استفاده شود:

 • بعد از جراحي براي كشتن سلول هاي تومور باقي مانده
 • به عنوان درمان اصلي اگر جراحي گزينه ي خوبي نباشد و داروها موثر نباشند.
 • براي جلوگيري يا از بين بردن نشانه ها

انواع راديو تراپي

در بيشتر موارد، اشعه روي تومور از يك منبع بيروني بدن متمركز شده است. به اين EBRT يعني درمان اشعه ي پرتو بيروني گفته مي شود. اين نوع از راديو درماني بيشتر شبيه اشعه ي ايكس است، اما دوز اشعه بالاتر است.

راديو درماني منسجم سه بعدي: كاربردهاي CRT سه بعدي منجر به ازمايشات عكس برداري از قبيل MRI و كامپيوترهاي مخصوص براي نقشه كشي محل تومور به دقت مي شود. پرتوهاي تابشي متعدد سپس شكل ميگيرند و از جهات مختلف به تومور مي رسند. هر پرتو به تنهايي ضعيف است، كه باعث مي شود اسيب به غشاي طبيعي كمتر شود، اما همگرايي پرتوها در تومور دوز بالايي را از تابش در ان جا مي دهد.

راديو درماني تنظيم شده ي شدتي: IMRT شكل پيشرفته اي از درمان سه بعدي است. اين روش از يك ماشين كامپيوتري استفاده مي كند كه در اطراف بيمار در حين انتقال پرتوها حركت مي كند. همگام با شكل دادن به پرتوها و رساندن ان ها به تومور از زواياي متعدد، شدت پرتوها مي تواند براي محدود كردن دوز براي رسيدن به غشاهاي نرمال حساس تر تنظيم شود. اين مي تواند باعث شود كه پزشكان دوز بالاتري زا به تومور انتقال دهند. بيشتر بيمارستان هاي اصلي و مراكز سرطان اكنون از اين نوع استفاده مي كنند.

راديو درماني پرتو منسجم پروتون: پرتو درماني پروتون مربوط به CRT سه بعدي است و از روش مشابهي استفاده مي كند. اما به جاي استفاده از اشعه ي ايكس، پرتوهاي پروتون را روي تومور متمركزمي كند. پروتون ها بخش هاي مثبت اتم ها هستند. برخلاف اشعه ي X، كه انرژي را هم قبل و هم بعد از برخورد به هدف ازاد مي كند، پروتون ها باعث اسيب كمي به غشاهايي مي شوند كه عبور مي كنند و سپس انرزي را بعد از طي مسافت خاصي ازاد مي كنند. پزشكان مي توانند از اين ويژگي براي انتقال تابش بيشتر به تومور استفاده كنند و اسيب كمتري به غشاهاي مجاور وارد اورند.

بازدید : 290
دوشنبه 29 ارديبهشت 1399 زمان : 16:54

كودكان و نوجوانان مبتلا به تومور مغز و نخاعي و خانواده هاي آن ها نياز به مراقبت هاي ويژه دارند كه اين مراقبت ها مي تواتند به بهترين نحو توسط مراكز سرطان كودك و نوجوان و با همكاري نزديك با پزشك صورت گيرد. اين مراكز از يك تيم متخصص استفاده مي كنند از تفاوت ميان سرطان در كودكان و بزرگسالان آگاهي دارند و همچنين نيازهاي منحصر به فرد افراد جوان مبتلا به سرطان را مي دانند. براي تومورهاي مغز و نخاع در دوران كودكي،اين تيم اغلب جراحان مغز و اعصابي و پزشكاني هستند كه به درمان تومورهاي مغز و نخاع در سيستم عصبي كودكان مي پردازند. پزشكان ديگر در اين تيم عبارتند از:

متخصص مغز و اعصاب خوب كودكان: يك پزشك كه به درمان بيماري هاي مغز و سيستم عصبي در كودكان مي پردازد.

راديو انكولوژيست كودكان: يك پزشك كه از اشعه و پرتو درماني براي درمان سرطان استفاده مي كند.

انكولوژيست كودكان: يك دكتر كه با استفاده از شيمي درماني و ساير داروها به درمان سرطان مي پردازد.

متخصص غدد: يك دكتر كه به درمان بيماري هاي ناشي از ترشح غدد مي پردازد.

بسياري از متخصصان ديگر كه ممكن است در مراقب از كودك شما درگير باشند شامل دستيار پزشك – دستيار پزشك – پرستاران – روانشناسان – مددكاران اجتماعي – متخصصان توانبخشي و ساير متخصصان بهداشت مي باشند. وارد شدن از طريق درمان سرطان براي يك كودك اغلب به معناي درگير شدن تعداد زيادي از متخصصان در اين امر است و بايد در مورد بخش هايي از سيستم پزشكي كه شما احتمالا آگاهي نداشتيد، ياد بگيريد. شما مي توانيد اطلاعات بيشتر در اين زمينه را در سند كودكان به بيماري سرطان پيدا كنيد.

قبل از درمان پزشكان و ديگر اعضاي تيم، به عنوان يك پدر يا مادر به شما كمك مي كنند تا درك درستي از آزمايشي كه قرار است انجام گيرد، داشته باشيد. مددكار اجتماعي تيم نيز وكيل شما در مشكلات است و در طول و يا بعد از درمان ممكن است به شما در انتخاب مسكن ها و كمك هاي مالي در صورت نياز كمك كند. اعضاي تيم هاي ديگر مانند روانشناس و متخصص توانبخشي ممكن است كودك شما را قبل از شروع درمان ببينند. به عنوان مثال، اگر تومور در حال رشد آهسته است و وضعيت كودك شما پايدار است ممكن است توسط يك روانشناس قبل از درمان ديده شود تا هر گونه آسيب تومور مورد ارزيابي قرار بگيرد.بيشتر كار اين متخصصان پس از درمان است.

درمان هاي اصلي براي كودكان تومورهاي مغزي و نخاعي شامل:

 • جراحي
 • پرتو درماني
 • شيمي درماني
 • درمان هدفمند
 • درمان هاي دارويي ديگر.

بازدید : 190
يکشنبه 28 ارديبهشت 1399 زمان : 17:05

شیمی درمانی از داروهای ضد سرطان استفاده می کند که معمولا به رگ تزریق می شوند یا خوراکی هستند. این داروها وارد جریان خون می شوند و تقریبا به تمام مناطق بدن می رسند. با این حال، خیلی از داروهای شیمی نمی توانند وارد مغز شوند و به سلول های سرطانی برسند.

برای تومورهای مغزی، داروها می توانند مستقیما به مایع نخاعی، در مغز یا کانال فقرات زیر ستون فقرات تزریق شوند. برای کمک، یک لوله ی نازک به نام کاتتر دسترسی به بطن مغزی، را می توان از طریق حفره ی کودکی در جمجمه و به بطن مغز در طول عنل فرعی وارد کرد.

به طور کلی، شیمی درمانی، برای تومورهایی با رشد سریع تر اعمال می شود. برخی انواع تومورهای مغزی، مانند مدولوبلاستوما و لمفوما بهتر به شیمی درمانی واکنش نشان می دهند.

یک متخصص مغز و اعصاب خوب از شیمی درمانی اغلب بیشتر همراه با انواع جراحی و رادیو تراپی استفاده می کند. همچنین می تواند به تنهایی استفاده کند، به ویژه اگر تومور خیلی پیشرفته باشد یا تومورهایی که بعد از انواع دیگر درمان برمیگردند.

برخی داروهای شیمی درمانی برای درمان تومورهایی مانند زیر استفاده می شود:

 • کربوپلاتین
 • کارموستین
 • سیسپلاتین
 • سایکلوفسفامید
 • اتوپسید
 • ایرنتکان
 • لوموستین
 • متوترکسات
 • پروکربازین
 • تموزولومید
 • وینسریستین

این داروها را می توان به تنهایی یا در ترکیبات متعدد، بسته به نوع تومور مغزی استفاده کرد. پزشکان شیمی درمانی را دوره ای می دهند، با هر دوره های از درمان که با یک دوره ی استراحت دنبال می شود که به بدن وقت ریکاوری می دهد. هرچرخه عموما چند هفته طول می کشد.

می توانید اطلاعات بیشتری را در مورد این داروها به صورت ان لاین در راهنمای ما برای داروهای سرطان بیابید، یا می توانید برای جزییات بیشتر با ما تماس بگیرید.

بازدید : 227
سه شنبه 23 ارديبهشت 1399 زمان : 16:41

تومورهاي نخاع و مغز اغلب براي درمان سخت هستند و نياز به مراقبت هايي از تيمِ انواع پزشكان دارند. اين تيم اغلب توسط يك جراح يا متخصص مغز و اعصاب خوب هدايت مي شود، دكتري كه از جراحي براي درمان تومورهاي سيستم عصبي و مغز استفاده مي كند. ديگر پزشكان تيم مي توانند شامل موارد زير باشند:

عصب شناس: پزشكي كه بيماري هاي سيستم عصبي و مغز را تشخيص مي دهد و ان ها را با دارو درمان مي كند.

پوست شناس تابش: دكتري كه از تابش و اشعه براي درمان سرطان استفاده مي كند.

انكولوژيست دارويي: پزشكي كه از شيمي درماني و داروهاي ديگر براي درمان سرطان ها استفاده مي كند

متخصص غدد: پزشكي كه بيماري ها را در غددي كه هورمون ترشح مي كنند درمان مي كند.

خيلي از متخصصان ممكن است در درمان شما درگير باشند، مانند دستياران پزشكي، پرستاران، كمك پرستاران، روانشناسان، مددكاران، متخصصان توانبخشي، و ديگر متخصصان سلامت.

از انواع متعددي از درمان مي توان براي تومورهاي مغز و نخاع استفاده كرد، از قبيل:

 • جراحي
 • راديو درماني
 • شيمي درماني
 • درمان هدفمند

انواع داروهاي ديگر

بر اساس نوع تومور و ديگر عوامل، يك درمان و شايد بيش از يك درمان صورت گيرد. پزشكان درمان هر فرد را به طور فردي برنامه ريزي مي كنند تا بهترين شانس درمان سرطان را در حاليكه اثرات جانبي را تا حد امكان كاهش مي دهند ارائه دهند.

بررسي تمام گزينه هاي درمان و همچنين اثرات جانبي ان ها با تيم درماني شما براي كمك به تصميمي كه بيشتر به درد نيازهاي شما مي خورد، مهم است. اگر مساله اي وجود دارد كه شما نمي فهميد، بخواهيد تا ان را توضيح دهند.

اگر زمان اجازه دهد، يك پيشنهاد دوم از طرف پزشكي كه اشنا با نوع تومور شما است، عقيده ي خوبي است. اين مي تواند به شما اطلاعات بيشتري دهد و كمك كنيد تا در مورد برنامه ي درمان خود كه انتخاب مي كنيد احساس بهتري داشته باشد.

چند بخش بعدي انواع متفاوتي را از درمان هايي كه براي تومورهاي مغز و نخاع استفاده شده اند، نشان مي دهد. اين با توصيفي از معمول ترين روش هاي استفاده شده بر مبناي نوع تومور دنبال مي شود

تعداد صفحات : 39

درباره ما
آمار سایت
 • کل مطالب : 579
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 4
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 571
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 439
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 7915
 • بازدید ماه : 36157
 • بازدید سال : 142368
 • بازدید کلی : 142368
 • <
  پیوندهای روزانه
  آرشیو
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  کدهای اختصاصی