loading...

سيب سلامت

پزشكي

بازدید : 17
شنبه 14 تير 1399 زمان : 17:48

روش ترکیبی کاشت مو fut+fue چیست؟

امروزه، بسیاری از جراحان روش‌های FUE و FUT را با هم ترکیب می‌کنند تا با داشتن مزایای هر دو روشی بتوانند ظاهری طبیعی‌تر ایجاد کنند. استفاده از این روش خاص ترکیبی باعث می‌شود که مقدار بیشتری مو کاشته شود و این روش را به روشی جذاب برای بیمارانی که در مراحل پیشرفته طاسی قرار دارند تبدیل کرده است. ترکیب این دو روش برای بیمارانی استفاده می‌شود که در مراحل ۴ یا مراحل بعدی نوروود بوده و همچنین به متغیرهای دیگری مانند انتظارات بیمار نیز بستگی دارد. جراحی در چندین جلسه انجام می‌شود، بیماران باید پشت سر خود را برای استفاده از روش FUE اصلاح کنند تا برداشتن نوار در چند جلسه ظرف مدت ۲ روز به طور کامل انجام شود. این کار باعث می‌شود که اسکارهای بسیار مشهودی به مدت ۲ تا ۳ هفته و تا زمان رشد موها روی سر ایجاد شود. این عمل باید فقط توسط یک متخصص کاشت مو خوب انجام شود که سابقه عالی در به حداقل رساندن این اسکارها داشته باشد و یک جراح متبحر و مجرب در عمل‌های کاشت مو باشد.

انتظارات بعد از کاشت مو

 • قسمت‌های برداشته شده ریش به سرعت بهبود می‌یابند و معمولاً باعث ایجاد ناراحتی‌های بسیار جزئی می‌شوند. شما باید موی ریش خود (قسمت اهداکننده) را ۴۸ ساعت پس از انجام عمل برای اصلاح کردن خیس کنید.
 • معمولاً نواحی برداشت به صورت نقاط هایپوپیگمنت (کاهش رنگ) به نظر می‌رسند. احتمال باقی ماندن اسکار در ناحیه سینه زیاد است بنابراین ممکن است در مرحله بهبودی، نقاط مشهود بیش از ریش روی آن پیدا باشد. باقی گذاشتن قسمتی از موهای سینه می‌تواند روش خوبی برای استتار این اسکار باشد.
 • موهای پیوندی حدود ۳ تا ۴ ماه پس از عمل شروع به رشد کردن می‌کنند (اما رشد بیشتر موها در زمان طولانی‌تری اتفاق می‌افتد) و باید رشد آنها تا ۱۲ ماه پس از انجام عمل بهبود یابد (یا به تدریج در مدت زمانی طولانی‌تر).
 • موی ریش خشن‌تر و زبرتر از موهای سر هستند اما به خوبی ترکیب می‌شوند. موهای بدن نازک‌تر از موی سر بوده و زودتر از موهای ریش یا موهای سر به چرخه ریزش می‌رسند.

بازدید : 17
چهارشنبه 11 تير 1399 زمان : 18:00

عوارض جانبی کاشت مو معمولا جزئی هستند و بعد از چند روز از بین می­روند. این موارد عبارتند از:

 • خون­ریزی
 • عفونت
 • باد کردن پوست سر
 • کبودی اطراف چشم
 • پوسته­ای در اطراف نواحی مربوط به سر تشکیل می­شود، همان نواحی که مو برداشته یا کاشته شده است.
 • کرختی یا بی­حسی در نواحی تحت درمان
 • خارش
 • التهاب و عفونت فولیکول­های سر
 • ریزش موی ناگهانی و معمول موهای کاشته شده (به آن فقدان ناگهانی می­گویند)

گره­های غیرطبیعی مو

در دراز مدت با چه چشم­اندازی طرف خواهیم بود؟

معمولا، افرادی که کاشت مو انجام داده­اند به فرآیند کاشت مو در بقیه نواحی سر هم ادامه می­دهند. موی تازه ممکن است بسته به موارد پایین با تراکم مختلفی همراه باشد:

 • میزان سستی پوست سر (پوست سرتان چقدر شل است)
 • تراکم فولیکول­ها در نواحی کاشته شده
 • قطر یا کیفیت مو
 • پیچش مو

اگر از داروها (ماینوکسیدیل یا فیناستراید) استفاده نکنید یا به سراغ یک لیزر درمانی سطح پایین نروید، ممکن است در دراز مدت در دیگر نواحی سرتان که تحت درمان قرار نگرفته­اند با ریزش مو مواجه شوید. حتما در مورد نتایج مورد انتظار با یک متخصص کاشت مو خوب مشورت کنید و انتظارات واقع­بینانه­ای داشته باشید.

بازدید : 13
سه شنبه 10 تير 1399 زمان : 17:54

روش FUE ( استخراج واحد فولیکولی) روشی متداول برای کاشت مو بوده که در حال حاضر بوسیله تعداد زیادی از پزشکان مورداستفاده قرار می‌گیرد. این روش هیچ زخم قابل مشاهده‌ای به جای نگذاشته، باعث خونریزی کمتری شده و عفونتی ایجاد نخواهد کرد. ولی با وجود این موارد، کاشت مو به روش FUT به دلیل ماندگاری طولانی و ارائه ظاهر طبیعی بر روش FUE برتری دارد. در اینجا مزایای روش FUT نسبت به روش FUE ذکر خواهند شد:

ماندگاری فولیکولهای مو در روش FUT بسیار بیشتر از روش FUE است.

در روش FUE چنانچه کاشت مو به طرز صحیحی انجام نشود، ظاهر مو غیرطبیعی خواهد شد که این مورد در روش FUT صادق نیست.

در روش FUT اندازه گرافت‌ها طبیعی‌تر به نظر رسیده که باعث طبیعی‌تر شدن خط رویش مو می‌شود و نتیجه بهتری را ارائه می‌دهد.

هزینه کاشت مو به روش FUE بیشتر از روش FUT است.

در روش FUE گرافت‌ها از قسمتهای حاشیه‌ای که ثبات کمتری دارند گرفته می‌شوند، ولی در دروش FUT گرافت‌ها کیفیت بالاتری دارند و بافت بیشتری برای حفاظت در پیرامون آنها وجود دارد و درنتیجه ظاهر زیباتری ارائه می‌دهند.

در دروش FUT تعداد واحدهای فولیکولی مو جهت کاشت ( تقریباً ۴۰۰۰ عدد) بیشتر از تعداد واحدهای فولیکولی در روش FUE (تقریباً ۲۰۰۰ عدد) است. همچنین میزان ماندگاری فولیکولها در روش FUT بیشتر است. افرادی که قادر به کاشت مو در چندین جلسه نیستند، بایستی از روش FUT استفاده کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به شما پیشنهاد می کنیم با یک متخصص کاشت مو خوب مشورت کنید.

بازدید : 15
دوشنبه 9 تير 1399 زمان : 17:20

امروزه، هر متخصص کاشت مو خوب روش‌های FUE و FUT را با هم ترکیب می‌کنند تا با داشتن مزایای هر دو روشی بتوانند ظاهری طبیعی‌تر ایجاد کنند. استفاده از این روش خاص ترکیبی باعث می‌شود که مقدار بیشتری مو کاشته شود و این روش را به روشی جذاب برای بیمارانی که در مراحل پیشرفته طاسی قرار دارند تبدیل کرده است. ترکیب این دو روش برای بیمارانی استفاده می‌شود که در مراحل ۴ یا مراحل بعدی نوروود بوده و همچنین به متغیرهای دیگری مانند انتظارات بیمار نیز بستگی دارد. جراحی در چندین جلسه انجام می‌شود، بیماران باید پشت سر خود را برای استفاده از روش FUE اصلاح کنند تا برداشتن نوار در چند جلسه ظرف مدت ۲ روز به طور کامل انجام شود. این کار باعث می‌شود که اسکارهای بسیار مشهودی به مدت ۲ تا ۳ هفته و تا زمان رشد موها روی سر ایجاد شود. این عمل باید فقط توسط جراحی انجام شود که سابقه عالی در به حداقل رساندن این اسکارها داشته باشد و یک جراح متبحر و مجرب در عمل‌های کاشت مو باشد.

 • بیمارانی که قسمت‌های اهداکننده خوبی داشته و به پیوند تعداد زیادی گرافت در یک جلسه نیاز دارند (مگا یا گیگا پیوند) به طور مثال ۵۰۰۰ گرافت با بیشتر در یک جلسه. برای این کار باید حداکثر نوار FUT برداشته شود در حالی که عرض این نوار در حد مطلوب باقی بماند زیرا تعادل گرافت‌ها می‌تواند به روش FUE برداشته شود. با استفاده از این روش، می‌توان نیمی از گرافت‌های مورد نیاز را به روش FUT برداشت و نیمی دیگر را به روش fue. در این روش می‌توان مقدار زیادی گرافت برداشت و تعادل خوبی نیز بین ترکیب برداشت‌ها به روش fut و fue ایجاد کرد.
 • بیمارانی که به تعداد مشخصی گرافت نیاز دارند مثلاً ۲۵۰۰ گرافت اما ما نمی‌خواهیم که برداشتن گرافت ها را فقط به روش نواری FUT محدود کنیم. با این کار ما می‌توانیم با توجه به عرض نوار، یک نوار محافظه‌کارانه FUT برداریم که باعث به جا ماندن اسکار باریک‌تری شده و زخم‌های حداقلی آن زودتر بسته می‌شوند که می‌توان آن را به روش تریکوپایتیک استتار کرد. به عنوان مثال، ما یک نوار با عرض و طول حداقلی برای برداشت ۱۸۰۰ گرافت ایجاد می‌کنیم و ۷۰۰ گرافت را از طریق روش FUE برمی‌داریم تا تعادل برقرار شود. گرافت ها به روشی برابر و متعادل برداشته می‌شوند تا از قسمت اهداکننده برای آینده محافظت شده باشد.
 • بیمارانی که قسمت اهداکننده محدودی داشته و نیاز به گرافت‌های زیادی برای دست‌یابی به نتایج زیبایی مطلوب دارند و باید قسمت اهداکننده آنها خیلی خالی و بی مو نشود.

بازدید : 20
يکشنبه 8 تير 1399 زمان : 17:46

انتخاب یک کلینیک کاشت موی خوب بسیار دشوار است. اطلاعات گمراه‌کننده بسیار زیادی در اینترنت وجود دارد که در آن کلینیک‌ها ادعا می‌کنند که بهترین کلینیک کشور هستند. یکی از نکات بسیار مهم در انتخاب کلینیک، بازدید از آن است حتی اگر لازم باشد که کلینیک‌های مختلفی را در کشور ببینید. بازدید از چند کلینیک به شما نشان می‌دهد که هر کدام چقدر خوب کار می‌کنند، چقدر محیط آنها دوستانه بوده و کارمندان آنها خونگرم و حامی شما هستند، چه امکاناتی دارد و محیط اطراف آن مانند هتل‌های اطراف آن (در صورت نیاز شما) چگونه هستند. خوب است که در هنگام مشاوره با پزشک، ریزش فعلی موهای شما به دقت مورد ارزیابی قرار گیرد و در مورد روش‌های مختلف درمانی بحث و تبادل نظر شود تا شما بتوانید در مورد ادامه روند درمان تصمیم‌گیری کنید. پزشک همچنین باید به شما در مورد ریزش مو در آینده اطلاعاتی بدهد تا انتظاری واقع‌بینانه پیدا کنید و بدانید که موهای شما در سال‌های آتی چگونه به نظر می‌رسد. بیشتر کلینیک‌ها به شما مشاوره‌ای متعهدانه نمی‌دهند و رزرو چندین نوبت مشاوره به شما کمک می‌کند که احساس خود را در مورد هر کلینیک بسنجید. دیدن نمونه کارهایی که در هر کلینیک در گذشته انجام شده است از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اکثر وب سایت‌ها بخشی به نام نتایج دارند که دران نتایج حاصل از کاشت مو و روش‌های درمانی دیگر بازیابی‌مو را نشان می‌دهد. این بخش به شما این امکان را می‌دهد تا ببینید که کدام نتایج از کدام کلینیک می‌تواند به نتایج مورد انتظار شما نزدیک باشد. اگر شما نتوانستید به طور آنلاین یک مطالعه موردی در مورد کلینیک پیدا کنید می‌توانید در خلال جلسه مشاوره از آنها بخواهید که نمونه‌هایی به شما نشان دهند. در نهایت، نکته مهم این است که کلینیک یک روش درمانی که برای شرایط شما مناسب است را به شما پیشنهاد دهد. اگر شما تصمیم دارید که از روش FUE برای کاشت مو استفاده کنید مطمئن شوید که این کلینیک فقط روش FUT را ارائه نمی‌دهد. انتخاب کلینیکی که در روش مورد نظر شما تخصص دارد می‌تواند یک نکته مثبت تلقی شود. همچنین باید کیفیت دستگاه‌های مورد استفاده در آن کلینیک را ارزیابی کرده و تنظیمات آن را نیز ببینید. این کلینیک باید برای امور اورژانسی آمادگی داشته باشد و سپس شما باید سوابق جراح کلینیکی را که قرار است عمل کاشت مو را انجام دهد بررسی کنید. به علاوه، با وی در مورد برنامه درمانی که برای کاشت موی شما در نظر دارد صحبت کرده و از برخی افرادی که قبلاً در این کلینیک تحت درمان قرار گرفته‌اند تحقیق کنید. از آنها بخواهید که تجربیات شخصی خود در مورد این کلینیک را با شما در میان بگذارند. یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب کلینیک کاشت مو، داشتن کارمندان و پزشکان خوب است. به دست آوردن اطلاعات در مورد یک متخصص کاشت مو خوب بسیار مهم است

بازدید : 23
شنبه 7 تير 1399 زمان : 17:09

همانند این که زمستان، بهترین زمان برای بهبودی از جراحی پلاستیک است، هم زمان درست و هم زمان اشتباه برای جراحی کاشت مو می‌باشد. بسته به جایی که شما در آن بهبود می‌یابید، روال روزانه شما و فصل جاری، زمان ایده آل شما ممکن است به شدت متفاوت از همسایه شما باشد.

تابستان

بسیاری از مواد غذایی که باعث افزایش رشد مو می‌شوند، از جمله زردآلو، هندوانه، آووکادو و انواع توت‌ها، در تابستان فراوان هستند. اگر چه رشد مو چندان تحت تاثیر انتخاب‌های رژیم غذایی شما پس از عمل جراحی کاشت مو نیست، حتی کوچکترین تغییرات هم کمک می‌کند. اگر شما تعطیلات را به یک محل دارای آب و هوای سردتر بروید، می‌توانید از آن زمان استفاده کنید و به موهای خود استراحتی بدهید تا از درجه حرارت بالا دور باشد. اگر پس از جراحی، علاوه بر خشک شدن موهایتان، دچار ریزش موی وحشتناک شدید، پوست سرتان ممکن است دچار آفتاب سوختگی شده باشد. اگر حداقل تا ۶ هفته اول یا تا زمانی که محل جراحی بهبود یابد، از استخرهای عمومی اجتناب نکنید، محل تزریق ممکن است دچار عفونت شود.

پاییز

تغییر دما به معنی این است که نگران نیاز است نگران پوست سر خود باشید، اگر عرق نمی‌کنید و یا در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندارید، پوست سر می‌تواند استراحت کند. پیدا کردن غذاهایی که رشد مو را افزایش می‌دهند، مانند بادام زمینی، غلات کامل و دانه کدو تنبل، هنوز هم نسبتا آسان است. اگر به درستی از سر مراقبت نکنید، تغییرات شدید در آب و هوا ممکن است برای ناحیه دارای جراحت، یک شوک باشد .

زمستان

در آب و هوای سرد، ورزش به جلسات کوتاه در باشگاه محدود می‌شود که به بهبودی شما آسیب نمی‌رساند. نباید نگران آفتاب سوختگی پوست سر خود باشید و درجه حرارت‌های پایین‌تر از شستشوی بیش از حد مو و پوست سر جلوگیری می‌کند. آب و هوای سرد بر روی رشته‌های مو تاثیر می‌گذارد، هوای سرد و خشک رطوبت را از ساقه‌های مو می‌گیرد و باعث می‌شود که بیشتر مستعد شکستگی شوند. بارش برف و سایر رطوبت‌ها همچنان خطر بروز عفونت در محل برش را به همراه دارد و تامین غذاهای سودمند دشوارتر است. در حالی که ویتامین‌ها ممکن است به حفظ سلامت بدن شما کمک کنند، خطر دریافت ویتامین A بیش از حد نیز وجود دارد که منجر به ضعیف شدن مو می‌شود.

بهار

غذاهایی که شما (و موهای شما) بسیار دوست دارند، ماهی قزل آلا، غذاهای دریایی، کلم بروکلی و اسفناج هستند. رطوبت موجود در هوا باعث می‌شود موهای خود را بدون آسیب رساندن به آن و آسان‌تر حالت دهید. از آنجا که آب و هوا تازه شروع به بهتر شدن می‌کند، لازم نیست که در مورد مراجعه بیش از حد به مطب پزشک خود برای بررسی‌های منظم نگران باشید. وقتی فصل شروع به گرم شدن می‌کند، پوست سر شما ممکن است به نور خورشید حساس شود و به کرم‌های ضد آفتاب نیاز داشته باشد. در نهایت، رشد موی جدید شما تا زمانی که به فصل پاییز و زمستان نزدیک‌تر شوید، قابل مشاهده نخواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است با یک متخصص کاشت مو خوب مشورت کنید.

بازدید : 35
چهارشنبه 4 تير 1399 زمان : 17:39

عمل کاشت مو نیز مثل سایر عمل های جراحی ممکن است با عوازضی همراه باشد حتی اگر پس از تحقیق بسیار و نزد یک متخصص کاشت مو خوب نیز این عمل انجان دهیدف پس با ما همراه باشید تا با چند تا ز مهمترین عوارض کاشت مو آشنا شوید:

تورم

این عارضه نادر است اما معمولاً می‌تواند ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از جراحی رخ دهد. ممکن است متوجه تورم در پیشانی خود شوید که می‌تواند تا ابروها کشیده شود. این تورم ظرف ۴۸ تا ۷۲ ساعت خود به خود و بدون دخالت برطرف می‌شود. بالا بردن بالای تخت به رفع تورم کمک می‌کند.

خونریزی

ممکن است بلافاصله بعد از جراحی در ناحیه اهدا کننده مقداری خونریزی مشاهده شود و در صورت بروز هرگونه خونریزی، اعمال فشار با گاز پانسمان تا برطرف شدن آن مهم است.

درد

گاهی اوقات درد می‌تواند در نواحی اهدا کننده و پیوند رخ دهد. سولپادین و نوروفن برای این منظور توصیه می‌شوند و می‌توانید بطور متناوب هر سه ساعت یک بار از آنها استفاده کنید.

بی‌حسی و مور مور

گاهی اوقات اختلالات حسی متفاوتی در ناحیه دریافت کننده رخ می‌دهند که بدون دخالت برطرف می‌شوند. این عوارض می‌توانند از چند هفته تا چند ماه ادامه داشته باشند.

عفونت

مانند هر جراحی خطر عفونت وجود دارد. در صورت بروز هرگونه نشانه عفونت مانند قرمزی و درد موضعی باید به کلینیک مراجعه نمایید.

بازدید : 53
سه شنبه 3 تير 1399 زمان : 17:52

کاشت موی fue چیست؟

استخراج واحد فولیکولی مو و یا کاشت موی fue نوعی روش پیوند مو است که از طریق جراحی صورت می­گیرد. از آن­جایی که خارج کردن تک­تک موها هربار از طریق سوراخ بسیار کوچک در پوست سر صورت می­گیرد، بسیاری از افراد این روش کاشت را کم­تهاجمی توصیف کردند. نتیجه این کار وجود صدها و یا هزاران سوراخ­ها در قسمت­هایی است که فولیکول­های مو اهداکننده خارج شده­اند.

آیا کاشت موی fue مناسب شما است؟

اگر به جراحی کاشت مو علاقه­مند هستید باید گفت که روش کاشت موی fue می­تواند یکی از انتخاب­های اول شما باشد چراکه این روش بدون زخم ناشی از جراحی صورت می­گیرد. با وجود این­که در این تکنیک معمولا جای زخم خطی بزرگ مشاهده نمی­شود اما زخم­های گرد و بسیار کوچکی را روی پوست سر به­جا می­گذارد. تراشیدن موهای سر موجب نمایان شدن این زخم­ها خواهد شد.

چگونه باید خود را برای کاشت موی fue آماده کنید؟

بعد از مشاوره کامل با جراح و برنامه­ریزی برای جراحی، تقریبا تمام مقدمات آماده­ است. برخی از پزشکان بسته به موهای بیمار ممکن است از بیمار بخواهند چند روز قبل از عمل موهای خود را کوتاه کند.

چگونه متخصص کاشت مو fue را انتخاب کنید؟

مشاوره با یک متخصص کاشت مو خوب و معتبر نقطه خوبی برای شروع کار می­باشد. یافتن یک پزشک با اعتبار و شهرت عالی خصوصا با سابقه خوب در کاشت موی fue بسیار حائز اهمیت است. از طرفی پیداکردن پزشک مورد اعتماد نیز نکته مهمی است که باید درنظر گرفت. بیمار باید از رفتار پزشک و پرستارها راضی بوده و با اعتماد به پزشک جراحی را انجام دهد

روز کاشت موی fue چه اتفاقی می­افتد؟

اگر موهای ناحیه اهداکننده خیلی بلند باشند باید کوتاه شوند. در طول عمل بیمار هیچ احساسی نخواهد کرد. برخی بیماران می­خوابند و برخی تلویزیون تماشا می­کنند. در ابتدا، پزشک گرافت­ها را از ناحیه اهدا جمع آوری می­کند، سپس بعد از پردازش و آماده­شدن به ناحیه دریافت­کننده پیوند می­کند.

آیا روش کاشت موی fueدردناک است؟

از آن­جایی که این جراحی تحت بی­حسی موضعی انجام می­شود بنابراین بیمار دردی احساس نمی­کند. ممکن است بیمار لحظه به لحظه جراحی در نواحی پوست سر خود احساس جزئی داشته باشد و ممکن است هیچ دردی احساس نکند.

موهای جدید به چه سرعتی رشد می­کنند؟

فرایند رشد موهای جدید خیلی سریع نیست. درحقیقت برای دیدن موهای جدید باید تا ۹ ماه صبر کرد. برخی بعد از ۳ ماه شاهد رویش موهای جدید هستند و برخی مجبورند ۶ تا ۹ ماه منتظر رشد موهای جدید باشند. معمولا بعد از ۴ ماه ممکن است برخی موهای جدید و تازه رشد کرده را مشاهده کرد. روند رشد تا ۱۸ ماه بعد از کاشت ادامه دارد.

بازدید : 50
دوشنبه 2 تير 1399 زمان : 17:50

نوع فرآیند عمل کاشت مو

دو نوع فرآیند عمل اصلی کاشت مو وجود دارد که پیوند واحد فولیکولی (FUT) و برداشت واحد فولیکولی (FUE) نامیده می‌شوند. هزینه‌ی کاشت مو بستگی به این دارد یک متخصص کاشت مو خوب کدام روش را برای شما انتخاب می کند. کاشت مو با روش برداشت واحد فولیکولی به علت تکنیک پیشرفته و روش حداقل تهاجمی انجام کاشت مو است و تجربه‌ی جراحان نیازمند هزینه کاشت ابرو به روش برداشت واحد فولیکولی به طور متوسط بیشتر از کاشت مو به روش پیوند واحد فولیکولی است.

موی دهنده در دسترس

اگر موهای دهنده در دسترس ندارید نمی‌توانید کاشت مو انجام دهید. بنابراین هزینه‌ای جز مشاوره جراح وجود ندارد. کاشت مو شامل حرکت دادن مو از پشت سر، جایی که به طور معمول فراوان است، به جلوی سر است، به این ترتیب خط مو ترمیم می‌شود. اگر موهای دهنده برای کاشت از پشت سر وجود نداشته باشند، متأسفانه، کار زیادی نمی‌توانیم انجام دهیم. برای دیگران کمبود موی دهنده و یا ریزش بیش از حد بالای موی شما ممکن است به این معنی باشد که کاشت مو غیر ممکن است. موجودی فراوان موی دهنده نیازمند تطابق دادن موی از دست رفته در بالای سر است و مقدار نیازمند داشتن اثر بصری واقعی است. اگر موهای دهنده موجود دارید، ممکن است چندن کاشت مو داشته باشید.

داروهای مورد نیاز

برای بسیاری از بیماران تجویز ماینوکسیدیل و یک داروی تایید شده توسط FDA (اداره غذا و دارو) مناسب‌تر از عمل جراحی کاشت مو است. داروی ماینوکسیدیل دارای اثر همکاری کننده برای ضخیم شدن و تیره شدن موی موجود و توقیف کردن ریزش مو است. جراحی بلند مدت هنوز یک گزینه است. برای بسیاری از مردان در سن ۲۰ و ۳۰ سالگی، الگوهای ریزش مو هنوز مشخص نشده است که به این معنی می‌باشد که جراحی زودرس است. اگر کاشت مو بر روی یک مرد جوان انجام شود که هنوز ریزش مو دارد،

تعداد گرافت

شما ممکن است از نظر سنی مناسب باشید و متقاضی مناسبی نیز برای این عمل باشید اما داشتن مو برای کاشت ممکن است یک مشکل باشد. این معمولا رایج است که بیماران با ۱۰۰۰ یا ۱۵۰۰ گرافت شروع می‌کنند و سپس چند سال بعد، هم زمانی که بودجه موجود را در اختیار دارند، و هم هنگامی که تاثیر کاشت اولیه را مشاهده می‌کنند، باز می‌گردند. ۱۲ تا ۱۸ ماه طول می‌کشد تا موهای کاشته شده رشد کند.

بازدید : 56
يکشنبه 1 تير 1399 زمان : 17:38

در زیر مزایای مختلف کاشت مو ذکر شده است:

از بین بردن طاسی

کاشت مو مشکلات مربوط به مو را از بین می­برد. دیگر لازم نیست نگران کاهش عقب رفتن خط پیشانی یا نقاط طاس باشید. کاشت مو باعث افزایش حجم موها در نواحی طاس یا بخش­های کم­موی سرتان می­شود و می­تواند خط پیشانی شما را به حالت طبیعی بازگرداند. نتایج کاشت مو بسیار اثرگذار هستند و بعید است شما دوباره با طاسی مواجه شوید.

عزت نفس و ظاهر خود را بهبود بخشید

افرادی که موهایشان را در دوران جوانی از دست می­دهند، بیش­تر از دیگران به این مساله فکر می­کنند که چه ظاهری دارند. ریزش مو شما را دچار سرگردانی می­کند، اعتماد به نفستان را می­گیرد و عزت نفستان را پایین می­آورد. مردم معمولا رابطه احساسی ویژه­ای با موهای خود دارند. چون سبک فکری و تصورمان از خودمان به موهایمان بستگی دارد. ریزش مو هم به صورت احساسی و هم به صورت فیزیکی بر روی ما اثر می­گذارد و بر روی شغل و زندگی شخصی مان هم تاثیرگذار خواهد بود. ولی با کاشت مو، می­توانید اعتماد به نفس خود را بازگردانید و دوباره احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید. یک سر زیبا و پرمو دارید که ظاهر و احساسی بهتر به شما می­دهد

خط پیشانی با ظاهر طبیعی

بازگردانی مو باید به نحوی باشد که کسی تشخیص ندهد، مگر این که خودتان به دیگران بگویید. کاشت مو باعث می­شود که خط پیشانی طبیعی­تری داشته باشید. با این روش شما می­توانید به موهای سری بادوام، خواستنی و سالم دست پیدا کنید و برای دیگران خودنمایی کنید.

نگهداری کم­تر از مو

موهای تازه خود را به راحتی می­توانید کنترل کنید. موهای کاشته شده شبیه موهای طبیعی شما هستند. نیازی به خرید و استفاده از شامپوها و مواد شیمیایی تازه برای محافظت از آنها نیست. بعد از جراحی، می­توانید هر نوع دارو، اسپری یا پماد مخصوص بعد از کاشت مو که پزشکتان توصیه می­کند را استفاده کنید. بعد از آن هم هر وقت پزشک­تان توصیه کرد، می­توانید از شامپو استفاده کنید. وقتی پزشک اجازه این کار را صادر کرد، از یک شامپوی معمولی برای تمیز کردن نواحی اطراف فولیکول­های سر استفاده کنید. وقتی شستشو تمام شد، با یک حوله نرم سرتان را خشک کنید. فرآیند نگهداری از این موها همین­قدر راحت است.

جراحی مقرون به صرفه

اگرچه ممکن است تصور کنید که کاشت مو یک روش درمانی پرهزینه است، ولی در دراز مدت اتفاقا یک روش مقرون به صرفه است. اگر هزینه­های درمانی روش­های دیگر را مورد توجه قرار دهید، متوجه می­شوید که روش­های دیگر اگرچه در ابتدا هزینه­های کمی دارند، ولی این آمار کم کم بالا می­رود. در طول یک دوره زمانی طولانی، هزینه­های مربوط به راه­حل­های موقت درمان ریزش مو بیش­تر از یک بار کاشت مو می­شود. اگر یک راه حل دراز مدت، مقرون به صرفه و پایدارتر برای ریزش مو می­خواهید، پس بهتر است دنبال یک متخصص کاشت مو خوب باشید.

تعداد صفحات : 39

درباره ما
آمار سایت
 • کل مطالب : 501
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 12
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 1179
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 1786
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 10008
 • بازدید ماه : 7581
 • بازدید سال : 44318
 • بازدید کلی : 44318
 • <
  پیوندهای روزانه
  آرشیو
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  کدهای اختصاصی