loading...

سيب سلامت

پزشكي

بازدید : 4
شنبه 25 مرداد 1399 زمان : 17:48

داروهایی که باید بعد از کاشت ریش و سبیل در مردان مصرف شوند عبارتند از:

کفلکس: آنتی­بیوتیکی است که جهت پیشگیری از عفونت مصرف می‌شود. این دارو باید ۲ بار در طول روز و به مدت ۳ روز مصرف شود.

تیلنول: داروی مسکن خفیف درد حاوی هیدروکودون. جهت تسکین هرنوع درد و ناراحتی در ناحیه اهدا، باید هر ۴ ساعت تا ۶ ساعت یکبار ۱ تا ۲ قرص را مصرف نمود.

پمادهای آنتی­بیوتیکی: توصیه می‌شود پمادهای آنتی‌بیوتیک را به مدت ۵ روز بعد از جراحی روزی ۲ بار در ناحیه اهداکننده استعمال شود.

شب اول: برای پیشگیری از تورم توصیه می‌شود با قرار دادن چندین بالشت در زیر سر یا خوابیدن در صندلی راحتی سر را کمی بالا نگهدارید. به‌دلیل احتمال خونریزی خفیف بهتر است یک حوله نرم زیر سر خود قرار دهید.

عدم انجام فعالیت فیزیکی شدید: در طی دو روز اول بعد از جراحی به پیشگیری از افزایش تورم و یا از دست دادن یا آسیب پیوندها کمک می‌کند. بعد از ۶ روز می‌توانید ورزش‌های متوسط و حتی کار با وزنه را ادامه دهید. بعد از ۱۰ روز می‌توانید شنا کنید.

عدم قرارگرفتن درمعرض نورمستقیم خورشید: به مدت بیش از ۳۰ دقیقه در روز در طول دو هفته اول بعد از کاشت الزامی است. پوشیدن کلاه به مراقبت از سر کمک می‌کند.

دلمه‌­های بسیارکوچک: که در نواحی پیوند شده رخ می‌دهند ظرف ۴ تا ۶ روز از بین می‌روند. دلمه­های باقی‌مانده را به‌آرامی و با ماساژ پاکسازی کنید. درصورت احساس ناراحتی یا خونریزی دست از مالش بردارید و ۲ روز بعد ادامه دهید. معمولا چند روز بعد از از بین رفتن دلمه‌ها پوست ناحیه درمان ممکن است کمی تغییر رنگ داده و صورتی شود.

اصلاح صورت: را می‌توان ۸ روز بعد از کاشت شروع کرد.

ریزش بیشتر موهای کاشت‌شده ظرف ۲ تا ۳ هفته: این حالت کاملا طبیعی است. موها ۴ ماه بعد شروع به رویش مجدد می‌کنند. به‌محض این‌که موها شروع به رشد نمودند می‌توان صورت را مثل همیشه اصلاح کرد.

۵ روز اول بعد از کاشت: ناحیه کاشت را خیس نکنید. روز ۶ می‌توان صورت را شست و ورزش کامل را انجام داد. روز بعد از جراحی بیمار مجاز به استفاده از شامپو است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با یک متخصص کاشت مو خوب مشورت کنید.

بازدید : 12
چهارشنبه 22 مرداد 1399 زمان : 17:42

مشابه روش کاشت مو است

کاشت موی ریش و سبیل روش و تکنیکی است که به کاشت موهای سر که از طریق استخراج موهای اهداکننده از ناحیه پشت و طرفین سر انجام می شود شبیه است. یک متخصص کاشت مو خوب ، موهایی را انتخاب می‌کند که با موهای صورت بسیار متناسب است و سپس با دقت بسیار به ناحیه دریافت کننده پیوند می‌زند. تنها تفاوت بین این دو روش این است که برش‌های ایجاد شده در کاشت ریش و سبیل بسیار کوچک‌تر از برش‌های کاشت مو در سر است. درخصوص افراد طاس، جراح ممکن است از موهای بدن نظیر موهای قفسه‌سینه برای اهدا استفاده کند.

زمان عمل کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل در مردان معمولا بسته به ناحیه درمان و همچنین میزان تراکمی که بیمار مدنظر دارد ۲ تا ۵ ساعت طول می‌کشد.

رشد ریش و سبیل بعد از عمل مشابه رشد مو است

اگر نگران هستید که موهای پیوند شده در ریش و سبیل شما همانند موهای سر شما رشد کنند باید گفت که نگرانی شما بی‌مورد است. موهای کاشت شده در ریش و سبیل شما همانند سایر موهای صورت رشد کرده و بافت و ویژگی مشابه موهای صورت خواهند داشت. جراح اطمینان می‌دهد که موهای استخراج شده کاملا با موهای صورت بیمار متناسب خواهد بود.

عمل بدون درد است

این روش همانند هر روش کاشت مو، بدون درد است. اغلب اوقات، کاشت موی ریش و سبیل از طریق روش کاشت FUE انجام می‌شود. در این روش جراح فولیکول‌های موردنظر پیوند را انتخاب می‌کند. در روش کاشت FUEبرخلاف تکنیک سنتیFUT نیازی به ایجاد برش‌های بزرگ در ناحیه اهداکننده نیست.

دلایل گوناگون کاشت ریش

اغلب اوقات، کاشت ریش معمولا به دلایل زیبایی انجام می‌شود. اما این مورد گاهی به‌دلیل عدم رشد موهای صورت که ناشی از آسیب یا اسکارهای جراحی است صورت می‌گیرد.

فاصله انداختن بین کاشت ریش و کاشت سبیل

بهتر است به مدت ۱۰ روز بعد از جراحی از تراشیدن موهای کاشت‌شده خودداری کرد. چراکه در این زمان موهای کاشت شده بیشتر شبیه خمیر هستند. باید بدانید که ۲ هفته بعد از کاشت موها شروع به ریزش می‌کنند. نگران این موضوع نباشید چراکه این یک فاز شوک است که معمولا در هفته سوم و چهارم جراحی برطرف می‌شود. بعد از آن تصمیم با شماست که چهره ژولیده و نامرتب داشته باشید یا این‌که هر وقت موهای جدید شروع به رشد کرد کوتاه و مرتب کنید.

بازدید : 18
سه شنبه 21 مرداد 1399 زمان : 17:35

درمان‌هایی که تاکنون برای درمان ریزش مو ناشی از اختلالات و مشکلات غده تیروئید مطرح شد ممکن است تا حدودی وضعیت را بهبود دهند اما هیچگاه نمی‌توانند موهای فرد را به حالت اولیه برگردانند. تنها راه بازگشت به حالت اولیه و داشتن دوباره موهای پرپشت و درمان قطعی آن با روشهای کاشت مو می‌باشد. پرطرفدارترین و بهترین روشهای کاشت مو که امروزه در سرتاسر دنیا توسط هر متخصص کاشت مو خوب مورد استقبال قرار گرفته‌اند عبارتند از:

کاشت مو به روش fit(fue)

کاشت مو به روش(fut)

در روش متداول FUT (پیوند واحد فولیکولی) یا تکنیک استریپ، نوار یا استریپ نازکی از مو در قسمتهای پشت و دو طرف سر برداشته می‌شود و خط زخم نازک به اندازه ۱ تا ۲ میلیمتر عرض به جا می‌گذارد. معمولاً برای بستن زخم از روش تریکوفیتیک استفاده می‌شود و باعث می‌شود که مو در محل زخم رشد کرده و زخم پوشانده شود. این زخم تنها در صورتیکه موی خود با شماره ۲ ماشین اصلاح سر کوتاه کرده یا با تیغ موهای سر خود را بتراشید قابل مشاهده است. ولی در صورتیکه موی خود را با شماره ۳ ماشین اصلاح سر کوتاه کرده یا موی خود را بلندتر بگذارید معمولاً قابل مشاهده نیست. در مورد موهای خشک یا مرطوب هم به همین صورت است. روش‌های متداول کاشت مو برای ۷ تا ۱۰ روز به بخیه نیاز داشته و در هر جلسه بیش از هزاران گرافت مو ایجاد خواهد شد. کاشت مو در صورتیکه شخص بخواهد تمام روز را به این کار اختصاص دهد، معمولاً حدود ۸ تا ۱۰ ساعت زمان می‌برد. جلسات کوتاه‌تر زمان کمتری می‌برند.

در کاشت مو به روش FUT (پیوند واحد فولیکولی) مو از نوار یا استریپ پوست سر در ناحیه دهنده (donor) استخراج می‌شود. گرافتها در دسته‌های حاوی ۱ تا ۴ مو (واحد فولیکولی) پیوند زده می‌شوند. در این روش کاشت هزاران گرافت در یک جلسه امکان‌پذیر می‌باشد.

بازدید : 14
دوشنبه 20 مرداد 1399 زمان : 17:36

درمان PRP در حال حاضر در برخی از فرآیندهای کاشت مو مورد استفاده قرار می‌گیرد. هدف از این روش تحریک فولیکول‌های موی کاشته شده و تغییر آنها را به مرحله رشد فعال است. این فرآیند یک روش منحصر به فرد استفاده از منابع بدن خود شما برای ترغیب روند بهبودی در بافت نرم است. پلاسما غنی از پلاکت غلیظ با استفاده از سیستم سانتریفیوژ ویژه خون خود بیمار تهیه می‌شود. به همین دلیل است که PRP درمان موثری برای بهبود زخم‌های بعد از عمل است و باعث رشد مو و ضخامت مو پس از کاشت مو می‌شود.

مزایا :

ایمنی

درمان PRP از سلول‌های بدن خود شما استفاده می‌کند. هیچ خطری برای پس زنی یا واکنش آلرژیک وجود ندارد.

ناراحتی جزیی

از آن جا که درمان PRP شامل جراحی نیست، باید همانند انجام آزمایش خون در مراجعه معمول به پزشک، فقط ناراحتی جزئی داشته باشید.

راحتی

درمان مو با پی آر پی نیازمند هیچ دوره نقاحت یا بهبودی نیست. شما می‌توانید بلافاصله پس از عمل رانندگی کنید و به فعالیت‌های عادی خود بازگردید.

موثر

این گزینه برای بسیاری از بیماران موثر است. ممکن است حدود سه ماه پس از عمل نتایج خود را مشاهده کنید، اگرچه ممکن است اثرات کامل تا حدود یک سال مشخص نباشد.

متنوع

این درمان برای جایگزینی موهای صورت و همچنین موهای روی پوست سر توصیه می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است با یک متخصص کاشت مو خوب مشورت کنید.

بازدید : 15
يکشنبه 19 مرداد 1399 زمان : 17:49

درمان PRP نمی‌تواند در خارج از پوست بیمار به صورت یک لوسیون یا کرم استفاده شود. زخم‌های کوچک که بعد از فرآیند کاشت مو باقی می‌مانند و کمتر از ۱ میلی متر هستند، کانال‌های ایده آلی برای استفاده از پلاکت غنی از پلاکت و فاکتور رشد هستند که از خون خود بیمار تهیه می‌شود. ویژگی‌های اصلی کاشت مو به روش prp عبارتند از:

فولیکول‌های موی استخراج شده در حالی که منتظر کاشت هستند، درون پلاسما قرار می‌گیرند. این امر به طور قابل ملاحظه‌ای باعث افزایش قابلیت بقا و بهبود رشد در آینده می‌شود.

در طول آماده سازی پلاسمای غنی از پلاکت، یک فرآیند ویژه (زوال القا شده پلاکت) برای افزایش فاکتورهای رشد در محلول نهایی استفاده می‌شود.

فرآیند درمان پی آر پی

کاشت مو به روش prp در طول جلسه کاشت انجام می‌شود. در این زمان، قبل از بهبودی پوست سر، محلول پی آر پی بیشترین تاثیر را در زمان بهبودی دارد. قبل از هر فرآیندی، مقدار کمی از خون بیمار گرفته می‌شود. سپس این خون بر اساس یک روش خاص توسعه یافته، نسبت بندی و سانتریفیوژ می‌شود. کسرهای خاص که غنی از پلاکت و عوامل رشد هستند، از هم جدا می‌شوند. پس از آن محلول روی قسمت‌هایی از سر بیمار که دارای مو هستند پخش می‌شود. در طول تمام مراحل، باید بر شرایط به شدت ضد عفونی شده نظارت شود. در درمان PRP هیچ آسیب اضافی ایجاد نمی‌شود.

برای کسب اطلاعا بیشتر بهتر است با یک متخصص کاشت مو خوب مشورت کنید.

بازدید : 37
سه شنبه 14 مرداد 1399 زمان : 17:51

آیا انجام کاشت مو دردناک است؟

با استفاده از بی‌حسی موضعی پیش از انجام کاشت مو، هیچ درد و ناراحتی احساس نخواهد شد.

زمان بهبودی کاشت مو به روش FUT چقدر است؟

زمان بهبودی بین ۳ تا ۴ هفته می‌باشد

آیا نتیجه کاشت مو دائمی است؟

از آنجایی که واحدهای کاشته شده در مناطق بدون مو مطابق با اصول ژنتیکی در قسمتهای مربوطه قرار می‌گیرند، رشد آنها به صورت مادام‌العمر می‌باشد.

یافتن پزشک باتجربه و ماهر برای کاشت مو

با انجام تحقیق و بررسی، مشورت با پزشکان معتبر در محل زندگی، پرس و جو با دوستان و افرادی که قبلاً از کاشت مو استفاده کرده‌اند می‌توان از انتخاب متخصص کاشت مو خوب، باتجربه، حرفه‌ای و معتبر اطمینان حاصل کرد.

آیا کاشت مو به روش FUT به طور گسترده در دسترس است؟

بسیاری از پزشکان ارائه دهنده خدمات کاشت مو، هر دو روش FUT و FUE را انجام می‌دهند. کاشت مو تنها بایستی بوسیله اشخاص ماهر و باتجربه انجام شود. نتیجه حاصل از کاشت مو به میزان تجربه و مهارت پزشک بستگی دارد. برای دستیابی به بهترین نتیجه بایستی پزشکی را انتخاب کنید که به او اطمینان دارید. چنانچه مایل به کاشت مو به روش FUT هستید، با ما تماس بگیرید تا ترتیب ملاقات شما با پزشک متخصص داده شود. پس از انجام آزمایش، گزینه درمانی مناسب با توجه به شرایط شما در نظر گرفته خواهد شد. فرم مورد نظر را پر کرده تا مشاورین ما برای ترتیب دادن جلسه مشاوره در کلینیک نزدیک به محل زندگی‌تان با شما تماس بگیرند.

بازدید : 44
دوشنبه 13 مرداد 1399 زمان : 17:48

پس از کاشت مو به هنگام خواب بایستی برای چند شب سر بالاتر از سطح زمین قرار گیرد.

از نوشیدن الکل و استعمال دخانیات تا چند روز پس از کاشت مو خودداری شود.

روز پس از کاشت مو، بایستی با شامپو سر را شستشو دهید.

در صورت قرار گرفتن در معرض نور خورشید، بایستی سر خود را برای جلوگیری از تماس مستقیم با اشعه ماورای بنفش، بپوشانید.

تا ۷ روز پس از کاشت مو باید سر خود را حداقل دو بار در روز به آرامی بشویید.

تا ۱۰ روز پس از کاشت، بایستی شستشوی موهای خود با شامپو را ادامه داده و از موهای خود مراقبت کنید. برای شستشوی مو از آب داغ استفاده نکنید.

می‌توانید دو هفته پس از کاشت مو به استعمال دخانیات ادامه دهید.

یک ماه پس از کاشت مو می‌توانید از روغن، نرم‌کننده و حالت‌دهنده و رنگ مو استفاده کنید. همچنین می‌توانید پس از یک ماه به ورزش ادامه دهید.

کاشت مو به روش FUT دارای مزایای بسیاری بوده ولی خطراتی نیز به همراه دارد. در صورتیکه دستورالعمل‌های ذکر شده در مورد نکات قبل و بعد از کاشت به دقت رعایت شوند، خطرات موجود به حداقل رسانده می‌شود. معمولاً تا ۱۶هفته پس از عمل کاشت مو، افراد شاهد رشد مو هستند ولی این زمان از فردی به فرد دیگر متفاوت است. کاشت مو چنانچه تنها توسط یک متخصص کاشت مو خوب و با تجربه انجام شود، تضمین‌کننده کاشت موفقیت‌آمیز به روش FUT است.

بازدید : 46
يکشنبه 12 مرداد 1399 زمان : 17:43

پیش از کاشت، طول موها باید بین ۲ تا ۳ سانتی‌متر باشد تا به پوشاندن بخیه‌ها پس از کاشت کمک کند.

جهت انعطاف‌پذیری پوست سر، یک ماه پیش از کاشت مو بایستی اقدام به ماساژ پوست سر شود . ماساژ کامل پوست سر بسیار اهمیت دارد. مقدار موی موجود برای کاشت به سستی و انعطاف‌پذیری ناحیه اهداکننده پوست بستگی دارد. معمولاً به متقاضیان توصیه می‌شود که دو بار در روز به مدت ۱۰ دقیقه پوست سر را به طور کامل ماساژ داده تا به رشد موهای موجود برای کاشت کمک شده و زخم ایجاد شده پس از کاشت به حداقل رسانیده شود.

۱ روز پیش از کاشت بایستی از مصرف ریگین (Regain) خودداری کرد.

در مورد ادامه مصرف داروهای ضد ریزش موی مورد تأیید FDA با پزشک خود مشورت کنید.

پزشک به شما توصیه خواهد کرد که پیش از کاشت مو، مصرف هرگونه ویتامین و مکل غذایی را متوقف کنید.

حداقل دو هفته پیش از کاشت مو بایستی مصرف آسپیرین را متوقف کرد.

یک هفته پیش از کاشت مو به توصیه پزشک از شامپوی مناسب استفاده شود.

۴۸ ساعت پیش از کاشت مو از نوشیدن الکل خودداری شود.

معمولاً پزشک پیش از کاشت مو مصرف داروهای خاصی را به شما توصیه خواهد کرد. مصرف صحیح این داروها اهمیت دارد.

در روز کاشت مو، مقدار کافی صبحانه مصرف شود.

در روز کاشت مو از مصرف نوشیدنی‌های کافئین‌دار مانند چای و قهوه خودداری شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است با یک متخصص کاشت مو خوب مشورت کنید.

بازدید : 57
شنبه 11 مرداد 1399 زمان : 17:54

عوارض بعد از کاشت مو ترکیبی به ندرت دیده می‌شود. در زیر چند نمونه از این عوارض آورده شده است که در صورت مشاهده می‌توانید با یک متخصص کاشت مو خوب مشورت نمایید.

عفونت

امکان بروز عفونت پس از کاشت مو به روش ترکیبی وجود دارد اما بسیار نادر بوده و احتمال آن ۱ در ۱۰۰۰ است. خوشبختانه، می‌توان با استفاده از آنتی‌بیوتیک به راحتی از بروز عفونت پیشگیری کرد.

نازک شدن موقتی موها

این یک عارضه جانبی شایع پس از کاشت مو است. موهای کاشته شده پس از انجام عمل شروع به ریزش می‌کنند. به هر حال، موها دوباره رشد خواهند کرد. ممکن است پس از عمل پیوند، موها پیش از موعد شروع به ریزش کنند. با این حال، ریزش مو دائمی نیست و موهای شما پس از چند ماه دوباره رشد می‌کنند.

بیحسی

بیحسی پس از انجام عمل کاشت مو، اجتناب‌ناپذیر است. این عارضه معمولاً در قسمت اهداکننده اتفاق افتاده و حدود ۱۸ هفته باقی می‌ماند. اگر این عارضه پس از گذشت ۱۸ هفته برطرف نشد باید به پزشک مراجعه کنید.

بازدید : 36
چهارشنبه 8 مرداد 1399 زمان : 17:36

کاشت مو توزیع مجدد مو را تسهیل می‌کند. هدف اصلی این درمان‌ها گرفتن فولیکول‌های مو است که مستعد طاسی ارثی از ناحیه اهدا کننده برای قرار دادن در ناحیه دهنده نیستند. جراحان با تجربه به طور هوشمندانه فولیکولهای مو را به محل دریافت کننده وارد می‌کنند تا نتایج غیر قابل کشف ایجاد شود و این امر برای دستیابی به بازده‌های رشد و تراکم بالا انجام می‌شود. جراحان معتبر با توجه به تعداد محدودی از فولیکول‌های اهدا کننده قابل دوام، قادر به برداشت از محل‌های دهنده می‌باشند.

پوست سر ممکن است پس از جراحی کاشت مو تا اندازه‌ای حساس شود. لازم است که سر چند روزی پانسمان شود، و پزشک ممکن است مسکن، آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت و یا داروهای ضد التهابی برای متوقف کردن تورم تجویز کند. زمان بهبودی بستگی به نوع عمل جراحی دارد، با روش FUE زمان بهبودی سریع‌تر است. به طور کلی، بیشتر افراد در عرض یک هفته پس از عمل به کار باز می‌گردند. اگر بخیه استفاده شود، آنها ظرف ۱۰ روز کشیده خواهند شد. علاوه بر هزینه‌های درمان، چندین هزینه اضافی برای بهبودی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. این هزینه‌ها عبارتند از:

داروهای ضد درد یا مسکن در طی بهبودی فوری

داروهای ضد التهابی برای کاهش تورم در ناحیه جراحی

آنتی بیوتیک‌ها برای کاهش خطر عفونت

اگر عوارضی را تجربه کرده‌اید، که شایع‌ترین آن عفونت است، باید آن را درمان کنید. این می‌تواند منبع هزینه‌های اضافی، از جمله هزینه‌های دارو و مراجعات به یک متخصص کاشت مو خوب می باشد.

تعداد صفحات : 39

درباره ما
آمار سایت
 • کل مطالب : 579
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 545
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 439
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 7889
 • بازدید ماه : 36131
 • بازدید سال : 142342
 • بازدید کلی : 142342
 • <
  پیوندهای روزانه
  آرشیو
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  کدهای اختصاصی