loading...

سيب سلامت

پزشكي

بازدید : 5
شنبه 25 مرداد 1399 زمان : 16:49

سن : کودک یک ماهه تا کودک یک ساله

حمام اسفنجی

در هفته اول و یا پس از آن بهتر است تا کودک خود را با یک لیف حمام گرم، مرطوب به شیوه حمام اسفنجی استحمام کنید. غالباً صورت و دست های او را بشویید و به طور کامل ناحیه تناسلی او را بعد از هربار تعویض پوشاک تمیز کنید.

حمام کردن در وان

شما می توانید پس از آنکه استامپ بند ناف نوزاد خشک شده و می افتد و بهبود پیدا می کند اقدام به حمام وان او کنید. با توجه به اینکه کودک کوچک است استفاده از سینک آشپزخانه و یا یک وان پلاستیکی کوچک نوزاد به جای یک وان استاندارد منطقی ترین کار می باشد. اگرچه برخی از والدین نوزادان خود را هر روز حمام می کنند ولی تا زمانی که نوزاد سینه خیز به اطراف حرکت می کند و در حال یادگرفتن ریخت و پاش است، در واقع نیازی به حمام کردن او بیش از سه بار در هفته در اولین سال تولدش نمی باشد.

حمام کردن بیش از حد نوزاد اغلب می تواند پوست او را خشک کند. برخی از کودکان آب گرم را بسیار آرامش بخش می دانند. اگر نوزاد شما هم این گونه می باشد، خوب است به او اجازه دهید که این کار را ادامه دهد. سایر بچه ها در تمام مدت حمام کردن یعنی هنگام داخل شدن و بیرون آمدن از حمام گریه می کنند. حمام کردن نیازی به صرف زمان طولانی ندارد. پنج دقیقه به اندازه کافی طولانی است تا نوزاد خود را قبل از سردشدن بیش از حد آب تمیز کنید. هنگامی که شما نوزاد خود را استحمام می کنید ممکن است در ابتدا کمی بیمناک برایتان باشد. در دست گرفتن یک موجود زنده کوچک در حال وول خوردن، خیس، کفی به تمرین و اعتماد به نفس نیاز دارد، پس خونسردی خود را حفظ کنید و او را به خوبی نگه دارید

ایمنی در حمام کردن

هرگز کودک را بدون مراقب رها نکنید، حتی برای یک دقیقه. اگر زنگ در یا تلفن به صدا در می آید و شما احساس می کنید که باید جواب دهید او را در یک حوله بغل کنید و با خودتان ببرید.

هرگز کودک خود را زمانی که آب هنوز از شیر آب جاری است وارد وان نکنید. (آب می تواند به سرعت خیلی عمیق یا داغ شود).

آب گرم کن های خود را تا ۱۲۰ درجه فارنهایت تنظیم کنید. یک کودک می تواند در کمتر از یک دقیقه در دمای ۱۴۰ درجه سوختگی های درجه سه را حاصل کند.

هرگز کودک خود را بدون مراقب رها نکنید. (بله، این امر بسیار مهم است که به آن دوباره اشاره کردیم). یک کودک می تواند در کمتر از یک اینچ آب و در کمتر از ۶۰ ثانیه در آب خفه شود.

برای مطالعه بیشتر :

بازدید : 13
چهارشنبه 22 مرداد 1399 زمان : 16:44

معمولا اختلالات پردازش حسی با مشکل در آموزش کنترل ادرار و مدفوع کودک همراه است. به لحاظ رشدی ، از زمانی که کودک هجده ماهه است تا ۳۶ ماهگی آماده می شود تا تحت آموزش توالت رفتن قرار بگیرد. اجازه ندهید این سن شما را آزار دهد یا منبع استرس شود. همه کودکان مثل هم نیستند. کودکان دارای SPD یا همان اختلال پردازش حسی ممکن است بسته به نیازهای حسی خود، کمی طولانی تر از توالت استفاده کنند.

به یاد داشته باشید، بدن دارای پنج حس است: بینایی، شنوایی، بویایی، لامسه و چشایی و هر حس به طرز منحصر بفردی با بدن یکپارچه می شود. علاوه بر این، بدن حسی را دارد که از حس ارگانهای داخلی را به مغز مخابره می کند، و به عملکردهایی از بدن اشاره دارد که نیازی به فکر آگاهانه ندارد. مثلا کارکردهای حیاتی زندگی از جمله ضربان قلب، احساس گرسنگی، تشنگی، هضم، وضعیت برانگیختگی و عملکرد روده.

کودکان داری SPD ممکن است در هر یک از این حسها بیش پاسخ دهی (تدافع حسی) یا کم پاسخ دهی (حس طلبی) داشته باشند که هرکدام به نوبه خود آموزش کنترل ادرار و مدفوع را تحت تاثیر قرار می دهد.

تشخیص اینکه کدام راه آموزش برای کودک دارای SPD موثرتر است کمی دشوار است. بخاطر داشته باشید در این مسیر با سرعت کودک خود پیش بروید.

به کودک زمان دهید تا مهارتهای خود را تقویت کند و از لحاظ جسمی و عاطفی برای این کار آماده شود و در این راه از تقویت مثبت (تشویقی) استفاده کنید. صرف نظر از اینکه کودک دو ساله است یا ۶ ساله، به هیچ وجه کودک را تنبیه نکنید و در مسیر تلاشش برای یادگیری از او انتقاد نکنید.

برای مطالعه بیشتر :

رشد کودک شش ماهه

رشد کودک نه ماهه

بازدید : 17
سه شنبه 21 مرداد 1399 زمان : 16:41

سن : کودک یک ماهه تا کودک یک ساله

مرور کلی

بهترین راهکار کمک به خواب مادران، آموزش خواب شبانه به کودکان است. اگر توضیح آن ساده تر است، اما ارزشش را دارد. هیچ چیز به اندازه برخاستن مکرر از رختخواب و خواباندن کودک نمی تواند موجب بدخوابی مادران شود. در ادامه متن پیشنهادات متخصصین درباره راهکارهای خواب برای مادران و نوزادان را می خوانید.

الگوسازی کنید

این موضوع بسیار حائز اهمیت است که در هفته های ابتدایی به نوزاد امکان تغذیه و خواب کافی داده شود. در حالت ایده آل باید الگویی به صورت تغذیه-بازی- خواب را برنامه ریزی کنید که 4 الی 5 خواب را در روز با فواصل سه ساعت شامل شود. اکثر نوزادان پیش از اینکه دوباره به خواب فرو روند تنها 45 تا60 دقیقه بیدار هستند. و هربار 2 تا3 ساعت می خوابند. این الگوی خواب شب ها هم تکرار می شود زیرا معده های کوچک آنها نمی تواند میزان زیادی غذا در خود نگه دارد.

برای مطالعه بیشتر : رشد کودک ده ماهه

انتظارات واقع بینانه داشته باشید

دید واقع بینانه مهمترین عمل رضایتمندی مادران از میزان خواب خود است. نخوابیدن کودکان در طول شب امری معمول است. فرض نکنید که مشکلی وجود دارد و یا تنها کودک شما اینگونه است. دید غیر واقع بینانه به این مسئله تحمل اختلالات خواب را زجرآور می کند. در صورتی که مادران بیدار شدن و تغذیه کودک خود را پذیرفته و به عنوان وظیفه ای مادرانه برای سلامت فرزند خود آن را انجام دهند، احساس بهتری خواهند داشت. همچنان کمبود خواب خواهید داشت اما خستگی کمتری احساس خواهید کرد.

ساعت منظم خواب

20 تا 30 دقیقه پیش از خواب کودک خود را نوازش کرده و آرام کنید تا الگویی قابل تشخیص برای زمان خواب ایجاد کنید. این موضوع به خوابیدن کودک کمک می کند. همچنین این تنظیم خواب به طولانی کردن مدت خواب در طی کاهش تعداد دفعات تغذیه کمک می کند.

به اشارات کودک توجه کنید

در دوره نوزادی، بیداری کودک شیرین و کوتاه است اما باید به اشارات او توجه کنید. زمانی که به چشمانتان نگاه نمی کنند، پیش از شروع گریه، و عصبانی شدن به اندازه ای که نتوانند بخوابند، آنها را قنداق کنید و اجازه دهید استراحت کنند و یا در آغوش خود تاب دهید. در هفته های ابتدایی کودکان اکثرا می خوابند، بیدار شده، تغذیه کرده و دوباره می خوابند.

وظایف را با همسر خود قسمت کنید

تقسیم کار امری اجتناب ناپذیر است. طبق نظر دکتر استرن، رسیدگی مداوم یکی از والدین به کودک و کمک رسانی همسر در اوقات فراغت روند مناسبی نخواهد بود. این روش به خستگی، کاهش سلامت و استرس ختم می شود. والدین برای مراقبت از کودک می توانند از روش های متنوع کارگروهی بهره برند. برای مثال یکی از والدین طول شب را استراحت کرده و والد دیگر غذا دادن به کودک در شب را انجام دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشد کودک یک ماهه تا کودک دو ساله می توانید به سایت بهداشت و سلامت نسخه مراجعه کنید.

بازدید : 24
دوشنبه 20 مرداد 1399 زمان : 16:38

سن : کودک یک ماهه تا کودک یک ساله

چین و چروک، قرمزی، خشکی و ریش ریش شدن پوست نوزاد معمولا یکی از این عوارض را دارد اما معمولا به این معنا نیست که مشکلی وجود دارد. پوست نوزاد در حال سازگاری با زندگی خارج از رحم است. اکثر عیوب پوست در طول زمان ناپدید می شوند. به عنوان مثال، نوزادان نارس گاهی اوقات موهای نرم در صورت و پشت خود دارند. نوزادان اغلب پوستی خشک و پوسته شده دارند. هر دو این عوارض در عرض چند هفته از بین می رود.

پوست نوزاد حساس است

به احتمال زیاد نوزاد شما در طول ماه های اول زندگی نیازی به لوسیون یا کرم ندارد. هنگامی که شما شروع به استفاده از محصولات مراقبت پوستی میکنید، لازم است فقط از محصولات بچه ها استفاده کنید. پوست نوزاد حساس است.

محصولات فرموله شده برای بزرگسالان ممکن است حاوی رنگ، رایحه، و پاک کننده هایی باشد که برای پوست نوزاد بیش از حد سخت هستند. به طور کلی، از پودر بچه اجتناب کنید – تالک ممکن است باعث مشکلات ریوی شود، در حالی که پودر نشاسته ذرت ممکن است بثورات جلدی را تشدید کند.

برای مطالعه بیشتر : رشد کودک شش ماهه

گزش جو استورک و دیگر نشانه های تولد

رگ های خونی نابالغ ممکن است به صورت لکه های کوچک قرمز ظاهر شود. آنها معمولا در صورت و پشت گردن بروز میکنند. گریه ممکن است آنها را بیشتر کند اما آنها معمولا در عرض یک سال ناپدید می شوند. تولد می تواند باعث ایجاد خراشهای کوچک و یا لکه های خون در نوزاد شود که معمولا در عرض چند هفته التیام می یابد. انواع دیگر لکه های تولد ممکن است برای مدت طولانی باقی بماند و یا هرگز از بین نرود. اگر شما نگران هستید، با پزشک متخصص اطفال مشورت کنید.

آیا حمام نکردن درست است؟

بچه ها به حمام روزانه نیاز ندارند. در طول چند هفته اول، تمیز نگه داشتن نوزاد در طول عوض کردن پوشک کثیف و انجام حمام اسفنجی باید با فوت و فن خاصی انجام گیرد. تا یک ماهگی، نوزاد نیازی به حمام کردن کامل ندارد. بعد از1 ماهگی، آنها را میتوان تنها هر 2-3 روز در میان حمام کرد. حمام کردن بیش از حد اغلب باعث خشکی پوست می شود. در فاصله دو حمام نوزاد را تمیز نگه دارید، صورت و دست نوزاد توسط حوله، لیف حمام نرم یا دستمال مرطوب پاک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشد کودک یک ماهه تا کودک دو ساله می توانید به سایت بهداشت و سلامت نسخه مراجعه کنید.

بازدید : 31
سه شنبه 14 مرداد 1399 زمان : 16:55

سن : کودک یک ساله تا سه ساله

ممکن است وقتی کودکتان بزرگ می شود، دلتان برای بسیاری از چیزها تنگ شود، اما احتمالا عوض کردن پوشکِ کثیف یکی از آنها نیست. با این حال، عجله سودی ندارد: آموختن چطور استفاده کردن از دستشویی به دخترتان، نیازمند زمان و صبر از سوی شما و میزان قابل قبولی از همکاری و انگیزه از سوی کودکتان است.

برای مطالعه بیشتر : رشد کودک هجده ماهه

به او اجازه دهید ببیند و یاد بگیرد

نوپایان به وسیله تقلید یاد می گیرند، و تماشای شما زمانی که از سرویس بهداشتی استفاده می کنید، اولین مرحله غریزی است.

وقتی درباره اعضای بدن صحبت می کنید، اهمیت دارد که از نظر آناتومیک، دقیق و صریح باشید. از آموختن این موضوع به او، که به ناحیه زنانه اش “ویی-ویی” بگوید، در حالی که دیگر اجزای بدن اسمی به نظر رسمی تر دارند، ممکن است اینطور استنباط کند، که چیز شرم آوری درباره اندام تناسلی اش وجود دارد.

اگر دخترتان برادر بزرگتر، پدر یا یکی از دوستانش در پیش دبستانی یا مهدکودک را در حالت ایستاده در دستشویی دیده باشد، به احتمال بسیار زیاد می خواهد ایستاده ادرار کردن را امتحان کند. به او اجازه دهید. به طور قطع، شما مجبور خواهید شد یکی دوتا خرابکاری را تمیز کنید، اما او احتمالا به زودی متوجه خواهد شد که تجهیزات کافی برای اینکه اینکار را انجام دهد ندارد، و شما مجبور نیستید او را وارد جنگ قدرت کنید.

تجهیزات مناسبی بخرید

بیشتر متخصصان خرید یک توالت سایز-کودکی که نوپایتان حس کند متعلق به خودش است و برایش نسبت به توالت به اندازه-طبیعی، احساس امنیت بیشتری دارد، را توصیه می کنند.(بسیاری از نوپایان از افتادن در توالت می ترسند، و دلهره شان می تواند در آموزش استفاده از توالت اختلال ایجاد کند.) حمام ها می توانند برای نوپایان کنجکاو جای خطرناکی باشد، بنابراین همیشه وقتی از توالت استفاده می کند، بر او نظارت داشته باشید.

با یک لباس زیرِ باحال ایجاد انگیزه کنید

دخترتان را با بردن به یک سفر ویژه، بر روی فواید آموزش چگونه توالت رفتن ، متمرکز کنید: خرید لباس زیر. به او اجازه دهید هرنوعی را که می خواهد انتخاب کند (لباس زیری که شخصیت محبوب فیلمی را نشان می دهد، یا طراحی روشن و درخشان، معمولا کارساز هستند.)

به او یاد دهید بنشیند و خود را خشک کند

یکی از مهمترین کارهایی که باید به دخترتان بیاموزید اینست که چطور خودش را به خوبی تمیز کند. برایش توضیح دهید که به خصوص زمانی که حرکت روده داشته، باید دستمال توالت را از جلو به عقب حرکت دهد، تا از عفونت جلوگیری کند.

پیروزی ها را جشن بگیرید

او بدون شک تعدادی ادرار اتفاقی خواهد داشت، اما سرانجام، دخترتان عمل فرستادن چیزی درون توالت را یاد خواهد گرفت. این لحظه را با هیاهو و شلوغ کاری جشن بگیرید. این ایده را که او به مرحله مهمی دست یافته است، با دادن امتیاز “بچه های بزرگتر” به او، مثل تماشا کردن یک ویدئو جدید یا گرفتن یک قصه اضافیِ زمان خواب، تقویت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشد کودک یک ماهه تا کودک دو ساله می توانید به سایت بهداشت و سلامت نسخه مراجعه کنید.

بازدید : 49
دوشنبه 13 مرداد 1399 زمان : 16:35

سن : کودک دو ساله تا سه ساله

بدانیم:

 • تمرینات جهشی را روی یک ترامپولین کوچک، یک تشک خوشخواب یا کف اتاق انجام دهید.
 • برای توقف کودکتان زانوها را خم کرده و دست هایش را مستقیم در جلوی خودش نگه دارد.
 • هر بیش از کودک را روی ترامپولین نگذارید مگر اینکه دست های شان نگه داشته شود.

برای مطالعه بیشتر : رشد کودک ده ماهه

پرش

فعالیت ها را ابتدا روی زمین انجام دهید از جمله فعالیتهایی که توقف در حین حرکت در آن دیده می شود.

جهش شامل یکسری پرش های کوچک است، بسیاری از کودکان در انجام یک حرکت جهشی با هر شماره مشکل دارند آن ها اغلب به جای یک پرش کوتاه دوبار می پرند

جهت اصلاح این مشکل این کار را آهسته روی زمین انجام دهید این کار گاهی تمرین زیادی لازم دارد.

از کودکتان بخواهید یک بار بجهد سپس بایستد فعالیت را با دادن تعداد متفاوتی ازجهش ها و توقف تکرار کنید.

اگر موفق بود دو یا سه دستور را پشت سرهم بدهید مثلا بپر دست ها را بالا ببر دست بزن

جهیدن و چرخیدن

از کودکتان بخواهید دست راستش را به بالا عقب و اطراف تاب دهد یک چهارم دور به راست بپرد این کار را تا انجام یک چرخش کامل ادامه دهد.

اینکار را درحالی که دست چپ تاب می خورد به سمت چپ تکرار کنید.

اگر لازم بود جهت راهنمایی پشت دست راستش یک برچسب بچسبانید.

مفاهیم از طریق دستوراتی برای فعالیت های حرکتی آموخته می شوند جهیدن یک تحریک تعادلی است.

این کار را بیش از حد توان کودک انجام ندهید دستور العمل هایی مطابق توانایی کودکتان به او بدهید تا موفق باشد.

کودکان با سرعت های مختلفی رشد می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشد کودک یک ماهه تا کودک یک ساله می توانید به سایت بهداشت و سلامت نسخه مراجعه کنید

بازدید : 21
يکشنبه 12 مرداد 1399 زمان : 16:52

سن : کودک دو ساله

تحریک تعادلی باید برای ۲ دقیقه انجام شده و با تمرین ایستایی (در حالت ساکن ) دنبال شود زیرا پایانه های عصبی خسته شده و بیش از این تحریک نمی شوند مانند قلقلک دادن کف دست که ابتدا شدیدا احساس می شود ولی بعد از چند لحظه حس خوبی ندارد برای تمرین به یک تشک ژیمناستیک یا تشک فومی قدیمی نیاز دارید.

معلق زدن و غلتیدن تحریک تعادلی فراوانی ایجاد می کند زیرا مایع گوشی داخل روی پایانه های عصبی می غلتند و پیام هایی به مغز فرستاده می شود در نتیجه این تحریک عضلات چشم نهایتا می توانند تطابق حاصل کنند.

برای مطالعه بیشتر : رشد کودک هجده ماهه

غلتیدن به بالا و پایین داخل فرش

کودکتان را داخل یک پتو بغلتانید مطمئن شوید داخل آن احاطه نشود یک انتها را بکشید سپس بازکنید زمانی که شما فرش را بالا و پایین می کنید او بارها و بارها می غلتد از او بخواهید سعی کند بدنش را صاف نگه دارد.

این فعالیت در حالی که کودکتان توپ را بالای سرش نگه داشته انجام دهید.

معلق زدن

به نوپای تان یاد بدهید که چگونه معلق بزند تا به گردنش آسیب نرساند روش بی خطر عبارتست از :

الف : جهیدن به پایین

ب: باسن پا ازبالا

پ: انداختن پا از بالا

از او بخواهید ۵ بار روی تشک معلق بزند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشد کودک یک ماهه تا کودک یک ساله می توانید به سایت بهداشت و سلامت نسخه مراجعه کنید.

بازدید : 60
شنبه 11 مرداد 1399 زمان : 16:52

سن : کودک هجده ماهه

بدانیم:

 • مهارت های گوش دادن به رشد تجسم کمک می کند
 • خواندن یا نگاه کردن به کتاب هایی که حیوانات و اشیای آشنای کودک در آن ها وجود دارد خیلی مهم است.
 • حرکت به رشد مهارت های تجسمی کمک می کند.

برای مطالعه بیشتر : کودک نه ماهه

کتاب ها و تصاویر

هر روز کتاب ها و فلش کارت های کلمه و تصویر را بخوانید و حیوانات و اشیای آشنا را به کودکتان نشان دهید (به یاد داشته باشید یک صفحه برای تصویر و یک صفحه برای کارت ) به تدریج لغات بیشتری مثل بزرگ و کوچک را معرفی کنید. یک آلبوم از تصاویر جاهایی که کودکتان اخیرا دیده تهیه کنید مانند باغ وحش ، ساحل دریا ، پارک ، قطار یا بازار ، نام آن ها را با او بگویید این کار به رشد گفتار نیز کمک می کند.

همگام حرکات کودک همیشه تجسم اتفاق می افتد، توجه کنید که او هنگام تکان دادن جغجغه اش با یک شعر کودکانه چه چیزی را تجسم می کند.

تجسم حاصل سال ها تمرین است، تجسم یک مهارت ضروری برای برنامه ریزی حرکتی ای است که در نوزادی شروع به رشد می کند تجسم یک جنبه مهم از رفتار است ما از طریق کنش و واکنش می آموزیم . این مهارت در سنین پایین تر هنوز به خوبی رشد نکرده است .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشد کودک یک ماهه تا کودک دو ساله می توانید به وبسایت بهداشت و سلامت نسخه مراجعه کنید.

بازدید : 40
چهارشنبه 8 مرداد 1399 زمان : 16:35

سن : کودک هجده ماهه

بدانیم:

کیسه های حبوبات و بادکنک هابرای جابجایی حرکتی و آگاهی زمانی از سرعت ریتم و زمان بندی بسیار مناسب هستند.

چه وقت باید کیسه ی حبوبات را رها کنم تابه هدف بخورد؟ نوپایان چگونگی این فعالیت را یاد بگیرند

برای تجربه ی رنگها از کیسه های حبوبات سیاه، سفید، زرد، سبز، آبی و قرمز استفاده کنید.

برای مطالعه بیشتر : بازی با کودک یک ساله

پرت کردن و گرفتن بادکنک

از کودک بخواهید بادکنک را دو دستی نگه داشته و آن را به سمت بالا پرتاب کند آیا می تواند آن را بگیرد؟

بازوها در حالی که در طرفین و به سمت خارج قرار دارند ناگهان به سمت هم می آیند تا بادکنک را بگیرند.

پاس دادن و رها کرن کیسه های حبوبات

کیسه های حبوبات را از یک دست به دست دیگر انتقال دهد هر بار رنگ آنها را بگوید.

هدف رها کردن کیسه است آیا کودکان می توانند آنها را فقط چند سانتی متر پایین بیاندازند ؟

در فعالیتهای بالا برنامه ریزی حرکتی پایه ای ، مهارت های حرکتی ظریف و آگاهی از اجزای بدن به کار گرفته می شوند. پایین انداختن کیسه حبوبات در زمان مناسب مشکل است اما تمرین منظم راه های عصبی قوی ای در مغز به وجود می آورد که سبب تسهیل انجام این فعالیت می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشد کودک یک ماهه تا کودک دو ساله می توانید به سایت بهداشت و سلامت نسخه مراجعه کنید.

بازدید : 66
سه شنبه 7 مرداد 1399 زمان : 17:06

سن : کودک یک ساله

در این مرحله از زندگی کودک شما خارج از کنترل است بنابراین ماساژ دادن آسان نیست این کار در زمان تعویض کهنه در حمام یا در حال نوازش او انجام دهید کودک را در عرض زانوهای تان بگذارید و حین ماساژ دادن با او صحبت کنید .

حمام کردن برای او آرامش بخش است و زمان خوبی برای ماساژ و شل شدن عضلات و رباط ها می باشد.

از اشیای مختلفی برای ماساژ دادن استفاده کنید حوله ی زبر و نرم را فراموش نکنید.

ماساز و تمرینات باید به آرامی انجام شوند تا پیام های رسیده از عضلات و رباط ها زمان کافی برای ثبت شدن در مغز داشته باشند .

هنگامی که اعضا ی بدن را حرکت می دهید به صورت آهنگین برایش آواز بخوانید.

برای مطالعه بیشتر : رشد کودک هجده ماهه

بازوها در عرض خط وسط

این تمرین خیل آهسته انجام می شود در حالی که نوزادتان در دامان تان قرار گرفته بازوهایش را محکم – ولی نه به زور – به سمت بالا ، پایین خارج و داخل بکشید سپس بازوهایش را رو به بدنش به شکل ضربدری کرده و او را بغل کنید، اول بازوی چپ روی بازوی راست و سپس بازوی راست روی بازوی چپ این کار را چندین بار تکرار کنید.

پاها در عرض خط وسط

یک پا را در عرض بدنش به سمت بینی بلند کنید سپس برگردید چندین بار تکرار کنید سپس به تناوب پاها را به سمت گوش یا گونه با لا بیاورید .

این تمرینات برای ماساژ آگاهی از بدن و تحریک عضله و رباط می باشند مطمئن شوید که اعضای بدن کاملا به سمت خارج و در عرض بدن باز شده اند اما هیچ حرکتی را به زور انجام ندهید همراه با تمرین یک آهنگ بخوانید و حرکت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشد کودک یک ماهه تا کودک دو ساله می توانید به وبسایت بهداشت و سلامت نسخه مراجعه کنید.

تعداد صفحات : 39

درباره ما
آمار سایت
 • کل مطالب : 579
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 6
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 616
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 439
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 7960
 • بازدید ماه : 36202
 • بازدید سال : 142413
 • بازدید کلی : 142413
 • <
  پیوندهای روزانه
  آرشیو
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  کدهای اختصاصی