loading...

سيب سلامت

پزشكي

بازدید : 212
چهارشنبه 7 خرداد 1399 زمان : 12:46

هر زماني هر نوع نگراني در مورد دندان‌هاي شلوغ يا كج، مشكلات نيش (بايت) يا ساير موارد مربوط به تراز دندان‌ها و فك داريد بهتر است به متخصص ارتودنسي مراجعه كنيد. اما اگر صاحب فرزند هستيد بهتر است از سن 7 سالگي آن ها را براي ارزيابي، پيشگيري يا درمان زودرس به يك كلينيك دندانپزشكي خوب يا نزد متخصص ارتودنسي كودكان ببريد.

دليل شروع ارزيابي و درمان ارتودنسي كودكان از سن 7 سالگي به اين خاطر است كه، بيشتر مشكلات جزئي و ظريف مربوط به رشد فك و يا دندان ها حدودا از اين سنين آغاز مي‌شود. بيشتر بچه‌ها درمان فعال ارتودنسي را بين سنين 9 تا 14 سالگي شروع مي‌كنند. ارتودنتيست ها توصيه مي‌كنند در حالي كه فرزند شما هنوز در حال رشد است، مشكلات دنداني آن ها را اصلاح كنيد. زيرا پس از به اتمام رسيدن سن رشد و بالغ شدن آن ها، پروسه هاي درماني ارتودنسي ممكن است طولاني تر و پرهزينه تر باشد.

آيا استفاده از بريس ارتودنسي دردناك است؟

نمي‌توان گفت كه استفاده از اين ابزار دردناك است. بهتر است به جاي “درد” از واژه احساس ناراحتي استفاده كنيم. حتي اگر شما به عنوان بزرگسال از اين ابزار ارتودنسي استفاده كنيد در چند روز ابتدايي ممكن است احساس ناخوشايندي داشته باشيد، كه به مرور زمان اثري از آن باقي نخواهد ماند. به طور مشابه كودكاني كه از بريس ها استفاده مي‌كنند، ممكن است هنگام نصب و تنظيم بريس، رابر باند و هدگير و يا هر وسيله جديد ديگري كمي ناراحتي را تجربه و احساس كنند.

كودكان بايد چه مدت زماني از بريس استفاده كنند؟

طول مدت درمان ارتودنسي كودكان متفاوت است و مي‌توان گفت كه بستگي به فاكتورهاي مختلفي دارد:

 • نوع مشكل موجود در دندان
 • ميزان همكاري فرزند شما با ارتودنتيست
 • و رشد فرزند شما
 • اما به طور معمول، اغلب كودكان از 18 تا 36 ماه از بريس استفاده مي‌كنند.

كودكان چه مدت بايد از رتينر يا نگهدارنده ها استفاده كند؟

هرچند كه اين كار ممكن است هميشه عملي نشود، اما در حالت ايده آل، كودك شما حتي اگر تنها يك شب در هفته باشد، بايد براي هميشه از نگهدارنده يا ريتينر ارتودنسي استفاده كند. دندان نيز درست مانند بقيه اجزاي بدن دچار تغيير و تحولاتي مي‌شود. اگر كودك شما از استفاده از نگهدارنده خودداري كند، بايد منتظر بروز تغييرات جزئي در دندانهاي او باشيد.

آيا دندانپزشك مي‌تواند كار ارتودنسي كودكان را انجام دهد؟

بله بسياري از دندانپزشكان براي برخي از پروسه‌ هاي ارتودنسي آموزش ديده‌اند. با اين وجود آن ها نميتوانند تمام كارهايي كه يك متخصص ارتودنسي انجام ميدهد را انجام دهند و براي داشتن درمان هاي حرفه اي و تخصصي شما در نهايت بايد به يك متخصص ارتودنتيست مراجعه كنيد.

بازدید : 197
چهارشنبه 7 خرداد 1399 زمان : 12:42

درمان‌هاي ارتودنسي مي‌توانند تعداد زيادي از مشكلات عدم تراز دندان ها را برطرف كند و حتي از بروز مشكلات سلامتي ديگر در آينده پيشگيري كند. برخي از رايج ترين مشكلات ناصاف بودن دندان ها كه يك متخصص ارتودنسي ميتواند با دستگاه هاي مختلف مانند ارتودنسي ثابت و متحرك درمان كند عبارتند از:

كراودينگ دندان ها، كه به معني شلوغي دندان ها و به ريختگي آن ها است و ميتواند باعث مشكل در تكلم، مشكل در مسواك زدن و جويدن شود.

ناهماهنگي مربوط به فك هاي بالا و پايين كه ميتواند باعث بروز درد در گوش، سر و صورت، مشكلات زيبايي و تداخل در تكلم شود. به اين ناهماهنگي ها اصطلاحا مال اكلوژن گفته ميشود و شامل اوربايت، آندربايت، كراس بايت، ديپ بايت، جت بايت و ... ميشوند.

ايجاد فاصله زيادي و قابل توجه در ميان دندان ها.

اين متخصصان همچنين مي‌توانند از بروز مشكلات، بيماري‌ها و اختلالات زير كه مي‌توانند ناشي از مشكلات دنداني باشند پيشگيري كنند:

 • سردرد يا گردن درد؛
 • اختلالات مربوط به خواب؛
 • اختلال مفصل تمپورومنديبولار يا مفصل فكي گيجگاهي؛
 • مشكلات قلبي ناشي از عفونت لثه؛
 • بيماري لثه؛
 • و ... .

بازدید : 196
چهارشنبه 7 خرداد 1399 زمان : 12:39

ارتودنسي چيست؟

ارتودنسي يا (Orthodontic) يك رشته كاملا تخصصي در حوزه دندانپزشكي است. متخصصان دندانپزشكي در اين رشته به ترميم و درمان موقعيت نامناسب دندان ها و فَك مي‌پردازند.

متخصص ارتودنسي كيست؟

به دندانپزشك متخصصي كه با كمك دستگاه‌هاي مختلف ارتودنسي به درمان مشكلات عدم‌هماهنگي و عدم تراز دندان‌ها و فَك مي‌پردازد، ارتودنتيست يا متخصص ارتودنسي گفته مي‌شود

تفاوت دندانپزشك عمومي با متخصص ارتودنسي

همانطور كه گفته شد، ارتودنتيست در واقع يك دندانپزشك است. بنابراين تمام كارهايي كه يك دندانپزشك عمومي انجام مي‌دهد را، يك ارتودنتيست مي‌تواند انجام دهد. اما او آموزش‌هاي تخصصي‌تري را پشت سر گذاشته و يك سرو گردن دانش و مهارت بيشتري در خصوص دندان ها، فك و صورت كسب كرده است. هرچند كه محل كار دندانپزشك و متخصص ارتودنسي در واقع كلينيك دندانپزشكي است، اما كلينيك‌ هايشان با هم تفاوت‌هايي زيادي دارد

دندانپزشك در يك كلينيك دندانپزشكي عادي به مراجعان خدمت رساني مي‌كند و اغلب امكانات لازم جهت انجام كارهاي تخصصي‌تر را ندارد. اما محل كار يك متخصص ارتودنسي تخصصي است. و اصطلاحا تحت عنوان كلينيك دندانپزشكي تخصصي يا حتي فوق تخصصي شناخته مي‌شود.

انواع دستگاه هاي ارتودنسي مورد استفاده توسط ارتودنتيست ها

براي منظم و صاف كردن دندان هاي به هم ريخته و يا دندان هايي كه داراي مشكلات عدم هماهنگي ديگري هستند از دستگاه هاي مختلفي استفاده مي‌شود كه به مرور زمان دندان ها را صاف مي‌كنند. برخي از اين دستگاه ها عبارتند از:

 • انواع براكت ها با اجزاي سازنده آن ها؛
 • انواع هدگير؛
 • نگهدارنده هاي ارتودنسي يا همان ريتينرها؛
 • فضا نگهدارنده ها؛
 • پليت هاي بايت؛
 • اكسپندرها يا وسيع كننده هاي كام؛
 • انواع فنرها؛
 • انواع جداكننده ها؛
 • قفس يا كيج زباني؛
 • و ... .

فوايد ارتودنسي

 • بهبود توانايي جويدن غذا؛
 • بهبود و رفع اختلال در گفتار؛
 • آسانتر شدن مسواك زدن و تميز كردن دندان ها؛
 • كاهش حفره دنداني و بيماري پريودنتال؛
 • كاهش دندان قروچه و ساييده شدن دندان هاي خلفي؛
 • كاهش خطر آسيب ديدگي دندان‌هاي بيرون زده؛
 • و ... .

بازدید : 204
چهارشنبه 7 خرداد 1399 زمان : 12:37

ارتودنسي ثابت متداولترين نوع تجهيزات ارتودنسي امروزي است كه در حال استفاده است.

اين نوع ارتودنسي از براكت هاي كوچكي تشكيل شده است كه با يك چسب مخصوص به سطح جلويي دندان ها وصل مي شوند.

سپس براكت ها با يك سيم نازك قوس دار به هم متصل مي شوند و با حلقه هاي الاستيك ( گاهي رنگي ) در محل نگه داشته مي شوند.

ارتودنسي ثابت با بريس فلزي مرسوم

بريس ها جزء ارتودنسي ثابت هستند به اين معني كه براي درمان مشكل ناصاف بودن دندان ها از دستگاه هايي استفاده مي كنيم كه تا پايان دوره درمان حتما و حتما بايد به دندان ها متصل باشند. بريس فلزي يا همان سيم و براكت ارتودنسي در اصطلاح عامه، رايج ترين و مرسوم ترين درمان ارتودنسي براي صاف كردن دندان هاي كج و ناصاف است. اين بريس ها از اجزاي مختلفي مثل سيم، براكت، الاستيك ارتودنسي، بند و .... تشكيل شده اند. بريس فلزي براي هر سني و هر مشكلي مناسب هستند. هزينه ارتودنسي ثابت با بريس ها در مقايسه با ساير درمان ها معمولا كمتر است.

آيا ارتودنسي ثابت براي من مناسب است؟

پاسخ اين سوال را متخصص ارتودنسي شما در اولين معاينه به شما اعلام مي كند.

همچنين او درباره گزينه هاي درماني و هزينه ارتودنسي و مدت درمان به شما توضيحاتي خواهد داد.

امروزه با پيشرفت هايي كه به حيطه اين درمان وارد شده است ، حتي بزرگسالان نيز مي توانند از اين درمان بهره بگيرند.

تنها كافي است كه شما داراي لثه هاي سالمي باشيد.

درمان ارتودنسي ثابت چقدر زمان مي برد؟

بسته به شدت مشكل ارتودنسي و دامنه درمان به طور معمول اين ارتودنسي 6 تا 30 ماه طول مي كشد.

براي تنظيم و دستكاري اين نوع ارتودنسي هر چهار الي هشت هفته قرار ملاقات هايي گذاشته مي شود.

پس از اتمام دوره و برداشتن بريس ثابت از دهان شما حالا نوبت به استفاده از نگهدارنده هاي پلاستيكي مي رسد.

اين نگهدارنده هاي متحرك را بايد 22 ساعت در شبانه روز استفاده كرد.

پس از طي دوره و مستقر شدن دندان ها در جاي جديد خود مدت زمان استفاده از اين نگهدارنده هاي نيز كاهش مي يابد.

انواع ارتودنسي ثابت

اكثريت قريب به اتفاق بيماران ارتودنسي به وسيله بريس ثابت درمان مي شوند.

در اغلب موارد اين لوازم ثابت از نوع فلزي هستند.

امروزه گزينه هاي ديگري از بريس ها به حيطه اين درمان وارد شده اند.

اين در حالي است كه بريس هاي ثابت فلزي همچنان بيشترين استفاده را دارند.

بياييد نگاهي به برخي از گزينه هاي موجود در وسايل ارتودنسي بيندازيم.

 • بريس هاي ثابت با براكت هاي فلزي
 • بريس هاي ثابت با براكت هاي سراميكي
 • بريس ثابت ديمون

بازدید : 256
چهارشنبه 7 خرداد 1399 زمان : 12:32

آيا دستگاه ها يا درمان هاي ارتودنسي وجود دارد كه در يك دوره درماني كوتاه مدت فقط به اصلاح دندان هاي جلو بپردازد؟

بله چنين دستگاه ها و روش هاي درماني وجود دارد. شما با كمك اين درمان ها ميتوانيد به مدت 4 تا 6 ماه برخي از مشكلات جزئي و ناصاف بودن دندان هاي جلويي خود را برطرف كنيد. اما به اين نكته هم توجه كنيد كه درمان ارتودنسي كه موثر باشد معمولا طولاني است و شايد از 1 تا 3 سال طول كشيد. اين درمان ها قطعي هستند ولي درمانهاي كوتاه مدت ممكن است هم به خوبي جواب دهد و هم قابل بازگشت باشد.

بهترين راه براي اينكه متوجه شويد چه نوع درماني براي شما مناسب است مراجعه به يك متخصص ارتودنسي خوب است(براي مثال اگر در تهران هستند سعي كنيد بهترين متخصص ارتودنسي در تهران را پيدا كنيد تا بهترين بريس ها را براي شما نصب كند). او بايد شما را از نزديك ببيند، معاينه كند و بسته به مشكلتان و همچنين مقدار توانايي مالي كه داريد بهترين درمان را براي شما انتخاب كند.

چطوري يك متخصص ارتودنسي خوب در تهران پيدا كنم؟

راه هاي زيادي براي پيدا كردن بهترين متخصص ارتودنسي از قبيل اينترنت ، سرچ گوگل، شبكه هاي اجتماعي، نمونه كارها و... وجود دارد. همچنين حين پيدا كردن چنين متخصصي به موارد زير هم توجه داشته باشيد:

· تخصص دندانپزشك

· تجربه او

· موقعيت جغرافيايي

· هزينه هاي درمان و خدمات ارائه شده توسط او

· نحوه برخورد

· فضاي مطب

· و ....

بازدید : 213
چهارشنبه 7 خرداد 1399 زمان : 12:27

انواع مختلف درمان ارتودنسي براي كودكان، نوجوانان و بزرگسالان

امروزه براي هر نوع مشكل ارتودنسي ده ها نوع درمان و دستگاه مختلف وجود دارد. اگر ميخواهيد به زودي دندان هاي ناصاف و به هم ريخته خود را با ارتودنسي درمان كنيد يا اگر تنها درباره درمان هاي ارتودنسي كنجكاو هستيد اين مقاله را بخوانيد تا شما را با انواع مختلف درمان و مخصوصا بريس ارتودنسي آشنا كنيم.

ارتودنسي ثابت با بريس فلزي مرسوم

بريس ها جزء ارتودنسي ثابت هستند به اين معني كه براي درمان مشكل ناصاف بودن دندان ها از دستگاه هايي استفاده مي كنيم كه تا پايان دوره درمان حتما و حتما بايد به دندان ها متصل باشند.

ارتودنسي نامرئي با بريس سراميكي (ارتودنسي سراميكي)

امروزه بيشتر افرادي كه نياز به اصلاح مشكلات تراز دندان دارند رو به ارتودنسي نامرئي آورده اند. ارتودنسي نامرئي به نوعي درمان گفته ميشود كه در آن متخصص ارتودنسي از دستگاه هايي استفاده ميكنند كه در عين اينكه بهترين نتيجه را در بر دارند، يا قابل مشاهده نيستند و يا به سختي ميتوان آن ها را ديد. به اين درمان در اصطلاح عاميانه ارتودنسي شفاف هم گفته ميشود. يكي از مهمترين و بهترين دستگاه هاي ارتودنسي نامرئي بريس سراميكي است.

ارتودنسي خودتنظيم يا ديمون

ارتودنسي با ديمون تقريبا مشابه ارتودنسي ثابت با بريس هاي نامرئي است. اما تفاوت هاي جزئي با هم دارند. ما در درمان با بريس فلزي، معمولا از براكت هاي تقريبا ثابت استفاده ميكنيم اما در ديمون از براكت هايي استفاده ميكنيم كه اجازه تنظيم و حركت آزادانه دندان ها بدون اصطكاك را براي ما فراهم ميكند. هزينه ارتودنسي ديمون كمي بالاتر از ارتودنسي با بريس فلزي است.

ارتودنسي لينگوال

اين دستگاه هاي ارتودنسي دقيقا مشابه با بريس هاي فلزي مرسوم هستند. با اين تفاوت كه ما بريس لينگوال را به پشت دندان ها متصل ميكنيم. (بريس معمولي به جلوي دندان وصل ميشود). به خاطر اينكه كسي بريس لينگوال را نمي بيند ما به اين روش درمان نوعي ارتودنسي نامرئي نيز مي گوييم.

بازدید : 210
11 زمان : 1399:2

در نظر داشته باشيد كه زمان درمان ارتودنسي ممكن است خيلي طولاني شود. پس بايد از همان ابتدا اطمينان حاصل كنيد كه شما يا كودكتان با پزشك و همكاران او كه در آينده تا مدت‌ها با آنها سر و كار خواهيد داشت، احساس راحتي داريد. در عين حال توجه كنيد كه نتايج ارتودنسي هر چه كه باشد تا پايان عمر با شما همراه خواهد بود و شما براي هميشه آن متخصصي كه درمان شما را انجام داده است به خاطر خواهيد داشت. پس سعي كنيد حتماً در مورد سوابق كاري او و درمان‌هايي كه در گذشته انجام داده است، اطلاعات كسب كنيد.

شما مي‌توانيد يك نوبت از مطب متخصص ارتودنسي خوب بگيريد و براي مشاوره و كسب اطلاعات لازم در مورد نحوه كار او به آنجا مراجعه كنيد. در زمان مشاوره، هر سؤالي كه در اين مورد داريد را بدون تعارف بپرسيد. به خاطر داشته باشيد كه شما اصلاً براي همين كار اينجا هستيد و اين حق شما است و براي شما بسيار اهميت دارد كه بدانيد چه روش‌هايي براي ارتودنسي وجود دارد و كدام روش براي درمان مشكلات شما بيشترين كارآيي را خواهد داشت. هر چقدر شما اطلاعات بيشتري در مورد سلامتي دندان‌هاي خود داشته باشيد، مي‌توانيد تصميم‌گيري بهتر و آگاهانه‌تري براي درمان خود انجام دهيد.

بعضي از پرسش‌هاي مهم ديگري كه بايد به دنبال يافتن پاسخ آنها باشيد، عبارت است از:

چه كسي بر روند درمان شما نظارت خواهد داشت؟ خود متخصص ارتودنسي يا دستياران او؟

آيا ساعت كاري مطب دندانپزشكي به اندازه كافي طولاني هست كه بتوانيد قبل يا بعد از مدرسه كودكتان يا كار خودتان به مطب مراجعه كنيد؟

اين مركز دندانپزشكي با كدام بيمه‌ها همكاري دارد و چه شرايط و تسهيلاتي را براي پرداخت هزينه‌هاي درماني در نظر گرفته است؟

آيا متخصص ارتودنسي برخورد خوب و محترمانه‌اي با شما دارد و به خواست شما احترام مي‌گذارد؟ يا اينكه در آنجا به شما فقط به عنوان يك مشتري عادي نگاه مي‌كنند.

بازدید : 190
11 زمان : 1399:2

1.بهترين متخصصين ارتودنسي كساني هستند كه به آراستگي و زيبايي ظاهري اهميت مي‌دهند. در واقع شغل چنين افرادي آن است كه با اصلاح وضعيت ظاهري و عملكرد دندان‌هاي يك بيمار به او كمك كنند تا احساس زيبايي و جذابيت بيشتري داشته باشد. پس خودشان هم بايد به زيبايي اهميت بدهند و زيبا و آراسته به نظر برسند. داشتن چنين ويژگي باعث مي‌شود كه متخصص ارتودنسي بتواند بهترين روشي كه باعث ايجاد زيباترين لبخند براي شما مي‌شود را تشخيص دهد. به اين ترتيب بيمار مي‌تواند به سطح بالاتري از اعتماد به نفس دست پيدا كند و احساس ناراحتي و خجالت كمتري در موقعيت‌هاي مختلف در اجتماع داشته باشد

2.افرادي كه يك متخصص ارتودنسي با آنها سر و كار دارد، تقريباً بدون استثنا كساني هستند كه در مورد زيبايي ظاهري خود نگراني دارند و از مشكلات دندان‌هاي خود احساس خجالت مي‌كند. اين به آن معناست كه داشتن ويژگي‌هاي شخصيتي مناسب از جمله توانايي درك نگراني‌هاي يك بيمار و حساس بودن نسبت به آنها براي يك متخصص ارتودنسي اهميت بسيار زيادي دارد. در واقع همين خصوصيات اخلاقي است كه باعث مي‌شود بيمار با يك متخصص ارتودنسي احساس راحتي بيشتري داشته باشد.

3.توجه به جزئيات و نكات ريز، يكي ديگر از مشخصات يك متخصص ارتودنسي خوب است. اصولاً متخصصين ارتودنسي با مسائل بسيار دقيق و ظريف مانند ابعاد ابزارهاي ارتودنسي، اندازه‌گيري فاصله بين دندان‌ها، شكل و رنگ بريس‌ها سر و كار دارند. حتي كوچك‌ترين تنظيمات مربوط به دندان‌ها مانند ميزان فشاري كه بر دندان وارد مي‌شود، مي‌تواند تفاوت‌هاي چشمگيري در نتيجه درمان ارتودنسي ايجاد كند و تأثير زيادي بر زيبايي لبخند بيمار و راحتي او در جويدن و صحبت كردن در آينده خواهد داشت.

4.كار كردن به عنوان يك متخصص ارتودنسي نياز به صبر و حوصله خيلي زيادي دارد. زيرا تا وقتي كه كار يك متخصص ارتودنسي به نتيجه برسد و آثار موفق كار خود را ببيند، مدت زيادي طول مي‌كشد. اغلب بيماران معمولاً در طول دوره درمان خود در فواصل زماني منظم به متخصص ارتودنسي مراجعه مي‌كنند تا تنظيمات لازم را به صورت تدريجي بر روي بريس‌هاي آنها انجام دهد. بنابراين متخصص بايد حوصله زيادي داشته باشد تا اين تنظيمات را به گونه‌اي در وضعيت دندان‌ها، فك‌ها و اجزاي صورت انجام دهد كه در پايان دوره درمان، همه چيز خوب و زيبا باشد.

5.بيماران به يك متخصص ارتودنسي نياز دارند كه در مورد آينده و نتايج قابل انتظار از درمان، خوش‌بين باشد، اما در عين حال انتظارات غير واقعي هم در مورد طول دوره درمان و هزينه آن براي بيمار ايجاد نكند. بهترين متخصص ارتودنسي كسي است كه بتواند تضمين كند نتايج خوب ارتودنسي تا آخر عمر براي بيمار ماندگار خواهد بود.

بازدید : 201
11 زمان : 1399:2

1. به همه دستگاه ها و روش هاي ارتودنسي وارد باشد

ارتودنسي رشته اي فوق العاده پويا است و همزمان با فناوري هاي جديد پيش ميرود و بهترين متخصص ارتودنسي قطعا بايد پا به پاي اين فناوري ها به روز باشد و علاوه بر تمام درمان ها، دستگاه ها و روش هاي قديمي و جاري، بتواند با جديدترين فناوري ها و متدهاي ارتودنسي كار كند تا دندان هايي صاف و لبخندي جذاب براي مراجعانش به وجود بياورد. مهمترين روش هاي ارتودنسي كه بايد بهترين متخصص ارتودنسي تهران به آن ها مسلط باشد عبارتند از:

 • ارتودنسي ثابت (شامل روش فلزي، سراميكي، سيستم ارتودنسي ديمون، سيستم ارتودنسي لينگوال و ارتودنسي رنگي و ....)
 • ارتودنسي متحرك (شامل فناوري اينويزيلايين با كمك دستگاه هاي سه بعدي، پلاك هاي دنداني، انواع الاينرها، و تراز كننده هاي قابل متحرك)
 • ارتودنسي نامرئي كه مجموعه اي از سيستم هاي ارتودنسي است كه هم مشكلات دندان را حل ميكنند و هم ظاهري زيبا و تقريبا نامرئي دارند.

2. بتواند بدترين و شديدترين مشكلات ارتودنسي را درمان كند

شديدترين مشكلات ارتودنسي معمولا شامل عدم هماهنگي فك ها هستند. به اين مشكلات مال اكلوژن گفته ميشود. چنانچه يك دندانپزشك متخصص بتواند با مهارت و تجربه بالاي خود اين مشكلات را به خوبي و در مدت زمان كمي حل كند ميتواند به نوعي بهترين متخصص ارتودنسي باشد

3. اگر همزمان متخصص و جراح فكر باشد نور علي نور است

اگر سري به انجمن متخصصان ارتودنس ايران زده باشيد متوجه ميشويد كه بهترين متخصص ارتودنس تهران و ساير شهرها علاوه بر اينكه تخصص ارتودنسي دارند متخصص فك و ناهنجاريهاي فك هستند و ميتوانند جراحي فك نيز انجام دهند.

۴. درصد موفقيت درمان هايش و رضايت مراجعانش بالا باشد

اگر يك ارتودنتيست ادعا كرد كه براي مثال بهترين متخصص ارتودنسي تهران است براي اثبات ادعايش تنها كافي است سري به وبسايت و شبكه هاي اجتماعي يا حتي مطبش بزنيد. اگر نمونه كارها شامل عكس هاي قبل و بعدش ستودني بود و بيمارانش نظرات خوبي درباره او داده باشند ميتوانيد ادعايش را قبول كنيد اگر نه حتي نزديك مطبش هم نشويد.

۵. مسئوليت پذير باشد

بارها شده مراجعان به دليل كيفيت بد دستگاه هاي ارتودنسي يا سهل انگاري متخصص و دستياران او، نتيجه درمان با شكست روبرو ميشود يا ايده آل در نمي آيد. حتي متخصص پاسخگو نيست. يك متخصص خوب اولا خودش بهترين تجهيزات را براي بيمارش به كار ميبرد دوما در انتخاب كادر درمان و دستيارانش دقت ميكند. زيرا ميداند مراجعش حق و حقوقي دارد و در نهايت اوست كه مسئول و پاسخگوي درمان صحيح بيمارش است.

بازدید : 202
11 زمان : 1399:2

1. دكتر هادي درويش پور بهترين متخصص ارتودنسي تهران و كرج

اگر يك جستجوي ساده در اينترنت انجام داده باشيد متوجه ميشويد كه دكتر درويش پور از نامدارترين متخصصان ارتودنسي تهران و كرج هستند. ايشان داراي درجه دكتري تخصصي در رشته ارتودنسي و ناهنجاري هاي فك و صورت هستند. (يكي از مهمترين فاكتورهاي انتخاب بهترين متخصص ارتودنسي كه در ادامه به توضيح آن خواهيم پرداخت).

دكتر درويش پور رتبه اول آزمون تخصصي ارتودنسي در كشور بودند و مستقيما توسط وزير بهداشت وقت مورد تقدير قرار گرفتند. براي آسايش حال مراجعان و شهروندان تهراني دكتر درويش پور در سه منطقه تهران و يك منطقه كرج مطب داير كرده اند كه هر چهار مطب از مجهزترين مطب هاي دندانپزشكي كشور هستند.

اطلاعات تماس ايشان را در زير ببينيد

وبسايت دكتر درويش پور: https://www.drdarvishpour.com/

اينستاگرام دكتر درويشپور: https://www.instagram.com/dr.darvishpour/

شماره تماس :02188852614

2. دكتر عليرضا خديوي

دكتر خديوي هم از برجسته ترين متخصصان ارتودنسي تهران هستند. با وجود اينكه دكتر سال ها است مشغول خدمت رساني به مراجعان در تهران هستند اما چند سالي است به دليل استقبال مراجعانشان، حسابي نامدار شده اند.

3. دكتر اميركاميار خضري

دكتر خضري از جوانترين اما بهترين ارتودنتيست هاي تهران هستند. با وجود سن پاييني كه دارند اما تجربه فوق العاده اي در تهران و حتي كرج دارند.

4. كلينيك فوق تخصصي دندانپزشكي و ارتودنسي ايده آل

كلينيك تخصصي ايده آل، بهترين متخصص ارتودنسي در تهران نيست، اما در اين كلينيك جمعي از بهترين متخصصان اين رشته مشغول فعاليت هستند. به عبارتي اين كلينيك بهترين كلينيك تخصصي ارتودنسي در تهران است. اگر ميبخواهيد تمام خدمات دندانپزشكي مخصوصا ارتودنسي را در زير يك سقف تجربه كنيد حتما به اين كلينيك يكبار هم كه شده سر بزنيد.

تعداد صفحات : 39

درباره ما
آمار سایت
 • کل مطالب : 579
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 5
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 607
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 439
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 7951
 • بازدید ماه : 36193
 • بازدید سال : 142404
 • بازدید کلی : 142404
 • <
  پیوندهای روزانه
  آرشیو
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  کدهای اختصاصی