loading...

سيب سلامت

پزشكي

بازدید : 4
شنبه 25 مرداد 1399 زمان : 16:00

دیسفاژی بعد از عمل لاغری بای پس معده

پس از عمل جراحی چاقی معمولاً در بیماران بای پس معده یا ساسی بای پس ، اختلال یا دشواری در بلع یا دیسفاژی وجود دارد. زمانی که بیمار سریع غذا میل کند و یا اینکه حجم زیادی از غذا را در یک وعده غذایی بخورد میتواند با چنین مشکلی روبرو شود. برای پیشگیری از این اتفاق بهتر است که لقمه های بسیار کوچک بردارید و هر لقمه را کاملا بجویید. دیسفاژی به طور معمول در ۶ ماه اول بعد از عمل لاغری رخ میدهد و می تواند به اندازه کافی شدید باشد که نوشیدن مایعات مشکل شود. اگر در این مدت مشکل در بلع دارید حتما با متخصص جراحی لاغری خودتان صحبت کنید.

پیشگیری از دیسفاژی بعد از عمل لاغری

لقمه کوچک بردارید و بعد از هر لقمه حداقل ۳۰ ثانیه صبر کنید تا لقمه بعدی را بردارید.

غذا را کاملا بجویید و غذا را له شده وارد معده کنید

مصرف غذاهایی را که سخت و سفت، خشک هستند را محدود کنید.

تنگی و انسداد در مسیر گوارش بعد از عمل

تنگی آناستوموتیک زمانی اتفاق می افتد که ناحیه اتصال بین کیسه به جا مانده (مثلا در بای پس معده) روده کوچک باریک شود که به طور بالقوه می تواند عبور غذا و مایعات از جمله آب را مسدود یا محدود کند. تنگی مسیر گوارشی ممکن است در هر دوره ای بعد از عمل لاغری ایجاد شود اما معمولا در هفته سوم و چهارم بعد از عمل لاغری رخ میدهد.

علائم این مشکل عبارتند از:

 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • درد و مشکل در بلع
 • پر شدن بخش فوقانی شکم

اگر در هفته سوم و چههارم بعد از عمل با هر کدام از مشکلات بالا روبرو شدید حتما به جراح لاغری خودتان اطلاع دهید.

برای مطالعه بیشتر :

عمل اسلیو معده

لاغری و تناسب اندام

بازدید : 8
چهارشنبه 22 مرداد 1399 زمان : 15:59

سندرم دامپینگ معضلی است که در بیماران تحت بای پس معده و روده و جراحی ساسی معده شایع تر است، اما گاها می توان آن را در بیماران اسلیو معده هم دید. آگاهی از سندرم دامپینگ، علل و علائم آن بسیار مهم است.

سندرم دامپینگ هنگامی اتفاق می افتد که قندها یا کربوهیدرات های ساده به سرعت از معده به روده کوچک تخلیه شوند. این سندروم همچنین می تواند بعد از خوردن غذاهای پرچرب یا سرخ شده و محصولات لبنی (اغلب بستنی ، شیر و برخی از ماست ها) ایجاد شود. علائم سندروک دامپینگ اولیه و زودرس معمولا یک ساعت بعد از خوردن غذا شروع میشود و تا ۱ ساعت ممکن است ادامه داشته باشد.

علائم این بیماری عبارتند از:

 • تعریق
 • سبکی
 • افزایش ضربان قلب
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • گرفتگی شکم
 • و گرگرفتگی

برای جلوگیری از سندرم دامپینگ زودرس ، طی یک وعده غذایی بیشتر از ۱۰ گرم مواد غذایی حاوی قند و کربوهیدارت مصرف نکنید. سندروم دامپینگ تاخیری نیز معمولاً ۱-۳ ساعت بعد از مصرف غذا یا میان وعده اتفاق می افتد و در اثر هیپوگلیسمی واکنشی یا کاهش قند خون رخ میدهد.

برای مطالعه بیشتر : مجله لاغری و تناسب اندام

علائم این سندروم دامپینگ تاخیری عبارتند از:

 • عرق کردن
 • لرزیدن
 • از دست دادن تمرکز
 • گرسنگی
 • و حتی غش کردن

برای کسب اطلاعات بیشت بهتر است با یک متخصص جراحی لاغری و مشورت کنید.

بازدید : 20
سه شنبه 21 مرداد 1399 زمان : 16:00

برای بیماران اسلیو معده، پایان این هفته زمانی است که می توانند غذاهای جامد، کاملاً پخته و حساس را تهیه کنید. در حالی که از یک رژیم غذایی تمام مایع / پوره شده دور می شوید ، بیش از ۱ مورد جدید در هر وعده غذایی یا میان وعده امتحان کنید.

برای مطالعه بیشتر : مجله لاغری و تناسب اندام

چه غذاهایی در این هفته باید مصرف شوند؟

بهترین رژیم غذایی و مواد غذایی که به خوبی برای بیماران در این هفته قابل تحمل هستند غذهای نرم و آبکی هستند. غذاهای زیر به بیمارانی که در هفته چهارم بعد از عمل لاغری هستند توصیه میشود:

 • وعده های غذایی حاوی سبزیجات و گوشت پخته شده
 • تخم مرغ خرد شده نرم
 • توفو
 • لوبیا یا عدس در سوپ یا سس
 • تن ماهی

سایر غذاهای قابل تحمل در هفته چهارم بعد از عمل لاغری عبارتند از:

 • سوپ با لوبیا
 • سبزیجات
 • تکه های کوچک گوشت
 • موزهای تازه پوست کنده
 • هلو تازه پوست کنده
 • انبه های تازه پوست کنده شده

چند نکته برای هفته چهارم بعد از عمل لاغری

به یاد داشته باشید که ۱۵-۳۰ دقیقه قبل از غذا مایعات ننوشید و ۳۰ دقیقه بعد از آن هم همین دستورالعمل را رعایت کنید.

اگر در طول غذا احساس تشنگی دارید کمی سبزی نعنا داشته باشید تا با خوردن آن موقتا تشنگی خودتان را برطرف کنید.

اگر خواستید حین غذا خوردن آب بخورید، در حد ۲ قاشق آن را محدود کنید و بیشتر از آن آب ننوشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است با یک متخصص جراحی لاغری مشورت کنید.

بازدید : 13
دوشنبه 20 مرداد 1399 زمان : 15:58

طبق نظر هر متخصص جراحی لاغری در این هفته باید بر روی مصرف یا دریافت پروتئین تمرکز کنید. ما دقیقا نمیتوانیم برای همه یک دوز مشخص کنیم و بگوییم که همه باید فلان میلی گرم یا گرم پروتئین بخورند. زیرا نیازهای پروتئینی هر کس منحصر به فرد است و با شخص دیگری برابر نیست. اما به طور میانگین گفته میشود که در هفته سوم بعد از عمل لاغری باید روزانه ۶۵ تا ۷۵ گرم پروتئین مصرف کنیم.

برخی از مهمترین منابع پروتئین برای افرادی که عمل لاغری مانند جراحی اسلیو معده یا بای پس ، عمل ساسی معده و … را انجام داده اند عبارتند از:

 • ۳۰ گرم پنیر: ۶ تا ۸ گرم پروتئین
 • ۱/۴ لیوان لوبیا: ۳ گرم
 • ۳۰ گرم گوشت نرم: ۷ گرم
 • ۱ لیوان شیر: ۸ گرم
 • نصف فنجان ماست یونانی: ۵-۷ گرم
 • نصف فنجان لپه: ۱۳ گرم
 • ۱ عدد تخم مرغ: ۷ گرم
 • ۱۵ گرم کره بادام زمینی: ۳-۴ گرم

برای مطالعه بیشتر : مجله لاغری و تناسب اندام

هفته سوم بعد از عمل لاغری برای بیماران بای پس معده

در آغاز هفته سوم، بیمارانی که تحت عمل جراحی بای پس معده یا Roux-en-Y قرار گرفته اند میتوانند کم کم شروع به خوردن غذاهای جامدی که خوب پخته شده اند کنند. اما باید کاملا نرم شده و کمی آبدار باشند.

هفته سوم بعد از عمل لاغری برای بیمارانی که اسلیو معده داشته اند

بیماران اسلیو معده باید تا پایان هفته سوم و شروع هفته چهارم حتما رژیم غذایی پوره ای و میکس را ادامه دهند. آن ها شاید حتی تا پایان ۱ ماه نیاز باشد همچنان غذای پوره ای و نرم بخورند.

بازدید : 15
يکشنبه 19 مرداد 1399 زمان : 16:51

ممکن است وقتی کودکتان بزرگ می شود، دلتان برای بسیاری از چیزها تنگ شود، اما احتمالا عوض کردن پوشک کثیف یکی از آنها نیست. با این حال، عجله سودی ندارد: آموزش موفق استفاده از توالت به پسران ، به زمان و صبر از سوی شما و میزان قابل قبولی از همکاری و انگیزه از سوی پسرتان نیاز دارد.

کلید موفقیت در آموزش استفاده از دستشویی، شروع آن در زمانی است که پسر شما علاقه مند، مایل و واقعا قادر به انجام این کار باشد. ممکن است یک کودک هجده ماهه بتواند این کار را آغاز کنند، اما ممکن است گاهی تا زمانی که کودک دو ساله ، آماده یادگیری نباشند. همانطور که احتمالا تا به حال دریافته اید، پسران مایلند مدت طولانی تری نسبت به دختران، در استفاده از پوشک باقی بمانند، اگرچه فرزندان دوم (یا چندم)، اغلب زودتر از بچه های اول یاد می گیرند.

برای مطالعه بیشتر : رشد کودک شش ماهه

برای آموزش، از مراحل زیر پیروی کنید:

به او اجازه دهید ببیند و یاد بگیرد

نوپایان به وسیله تقلید یاد می گیرند، و تماشای شما زمانی که از سرویس بهداشتی استفاده می کنید، اولین مرحله غریزی است. او ممکن است متوجه شود، بابایی به طرزی متفاوت از مامانی از توالت استفاده می کند، که این، فرصت بسیار خوبی برای توضیح مکانیزم اولیه چگونگی استفاده از دستشویی توسط پسران، را برایتان ایجاد می کند.

تجهیزات مناسبی بخرید

وقتی کودک شما بر روی توالت می نشیند، مهم است که بتواند به آرامی، در حالی که پاهایش روی زمین است، به جلو حرکت کند، به خصوص وقتی حرکت روده دارد. بیشتر متخصصان خرید یک توالت سایز-کودکی که نوپایتان بتواند به تنهایی رویش برود و نسبت به نشستن بر توالت به اندازه-طبیعی احساس امنیت بیشتری به او می دهد، را توصیه می کنند. (بسیاری از نوپایان از افتادن در توالت می ترسند، و دلهره شان می تواند در آموزش استفاده از توالت اختلال ایجاد کند.)

به کودکتان کمک کنید با توالت احساس راحتی داشته باشد

بگذارید کودکتان به ایده استفاده از توالت عادت کند. با اینکار شروع کنید که به او اجازه دهید بفهمد صندلی توالتی شخصا برای اوست. شما می توانید آن را، با نوشتن اسم او بر رویش، یا اجازه دادن به او برای تزئین کردن آن با برچسب ها، شخصی کنید. سپس او را مجاب کنید با لباس روی آن بنشیند.

با یک لباس زیرِ باحال ایجاد انگیزه کنید

پسرتان را با بردن به یک سفر ویژه، بر روی فواید آموزش چگونه توالت رفتن ، متمرکز کنید: خرید لباس زیر. به او اجازه دهید هرنوعی را که می خواهد انتخاب کند (ابرقهرمان ها یا قطارها، کوتاه یا پادار، هرطور که دوست دارد).

پیروزی ها را جشن بگیرید

پسر شما بدون شک تعدادی ادرار اتفاقی خواهد داشت، اما سرانجام از عمل فرستادن چیزی درون توالت لذت خواهد برد. این لحظه را با هیاهو و شلوغ کاری جشن بگیرید. این ایده را که او به مرحله مهمی دست یافته است، با دادن امتیاز “بچه های بزرگتر” به او، مثل تماشا کردن یک ویدئو جدید یا گرفتن یک قصه اضافی زمان خواب، تقویت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشد کودک یک ماهه تا کودک سه می توانید به سایت بهداشت و سلامت نسخه مراجعه کنید.

بازدید : 18
يکشنبه 19 مرداد 1399 زمان : 16:03

بله! عمل اسلیو معده به صورت غیرمستقیم باعث بهبود دیابت نوع دو در افراد بیش از حد چاق می شود. یعنی، درمان دیابت با جراحی اسلیو معده اتفاق نمی افتد. بلکه کاهش وزن و لاغری ناشی از این جراحی باعث تنظیم قند خون و بهبود دیابت در فرد می گردد. طوری که به افراد دیابتی که بی ام آی یا شاخص توده بدنی بالای ۳۰ یا ۳۵ دارند و دارو نتواسته قند خون آنها را تنظیم کند، جراحی اسلیو معده به عنوان راه حل این معضل تجویز می شود.

مطالعات و مشاهدات نشان داده اند قند خون افراد دیابتی (بیش از اندازه چاق) که جراحی اسلیو معده انجام داده اند، کنترل شده تر از قند خون بیماران دیابتی است که داروهای مخصوص دیابت را مصرف می کنند اما این عمل را انجام نداده اند.

برای مطالعه بیشتر : مجله لاغری و تناسب اندام

درمان دیابت با جراحی اسلیو معده چگونه انجام می شود؟

طی جراحی اسلیو معده، ۷۵ درصد از معده حذف شده و تنها حجم کوچکی به شکل یک لوله از آن باقی می ماند. در نتیجه ی کوچک شدن معده، میزان غذای مصرفی کمتر شده و بیمار شروع به لاغر شدن می کند. کاهش وزن، تغییرات چشمگیری را در هورمون های دستگاه گوارشی ایجاد می کند. این هورمون ها باعث ترشح انسولین می شوند که در آخر، بهبود دیابت نوع دو برای بیمار حاصل می شود.

اگر دیابت در مراحل اولیه اش باشد، بیمار با انجام جراحی از مصرف داروهای مخصوص دیابت (مانند انسولین و متفورمین) برای سال ها راحت می شود. بیمارانی که به مدت طولانی دیابت داشته اند، انجام جراحی اسلیو معده می تواند از طریق محدود کردن میزان غذای مصرفی، سطح قند خون آنها را کنترل کند. اگر هم دیابت بیش از ۱۰ سال در بدن بیمار وجود داشته و به قدری پیشرفت کرده که فرد نیاز به تزریق انسولین دارد، جراحی اسلیو معده می تواند نوع دارو را به داروهای خوراکی تخفیف دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است با یک متخصص جراحی لاغری مشورت کنید.

بازدید : 26
سه شنبه 14 مرداد 1399 زمان : 15:05

اگر بعد از عمل مکمل ویتامینی مصرف نکرده اید از هفته دوم بعد از عمل لاغری( عمل اسلیو معده ، بای پس معده ، جراحی ساسی معده و...) باید این کار را شروع کنید. بسیاری از بیماران در این مقطع زمانی از مکمل های ویتامینی جویدنی شروع میکنند. مصرف این مکمل ها حیاتی است و برای حفط سلامتی بدن شما ضروری هستند. به این مکمل ها به چشم یک دارو نگاه کنید. مکمل ها حاوی انواع ویتامین ها و مواد مغذی مورد نیاز بدن هستند که عملکر ارگان های شما را نظم میدهند. کمبود برخی از این مواد مغذی می تواند منجر به عوارض جانبی منفی جدی شود و حتی می تواند تهدید کننده زندگی باشد.

دوز مکمل های مصرفی بعد از عمل لاغری

اینکه شما چه نوع مکمل ها یا چه دوزی را مصرف کنید را باید از متخصص جراحی لاغری خودتان جویا شوید. جراح از قبل درباره این موضوع مفصلا با شما صحبت خواهد کرد. اما به طور معمولا این مواد و مقدار مصرف روزانه آن ها در جدول زیر آورده شده است.

مکمل مقدار مصرف روزانه

ویتامین B1 بیشتر از ۱۲ میلی گرم

ویتامین B12 ۳۰۰ تا ۵۰۰ میکروگرم

فولات ۴۰۰ تا ۸۰۰ میکروگرم

آهن ۴۵ تا ۶۰ میلی گرم

کلسیم ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ میلی گرم

ویتامین D ۳۰۰۰ IU

ویتامین A ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ IU

ویتامین K ۹ تا ۱۰ میکروگرم

ویتامین E ۱۵ میلی گرم

مس ۲ گرم برای بای پس معده ۱ میلی گرم برای اسلیو معده

روی ۸-۲۲ میلی گرم در بای پس روده ۸ تا ۱۱ میلی گرم در اسلیو معده

نحوه مصرف مکمل های مواد مغذی در هفته دوم بعد از عمل لاغری

نحوه مصرف این مکمل ها را از جراح لاغری خود بپرسید اما ما برای اینکه شما درک بهتری از نحوه مصرف داشته باشید آن ها را به شکل برنامه زیر نوشته ایم:

صبحانه: مصرف مولتی ویتامین، آهن اضافی و B12 زیر زبانی استفاده کنید.

ناهار: ۵۰۰ میلی گرم کلسیم + ویتامین D

شام: ۵۰۰ میلی گرم کلسیم + ویتامین D (اگر قبلاً ۳۰۰۰ IU مصرف نکرده اید).

زمان خواب: ۵۰۰ میلی گرم کلسیم + هر ویتامین D باقی مانده.

برای مطالعه بیشتر : مجله لاغری و تناسب اندام

بازدید : 26
دوشنبه 13 مرداد 1399 زمان : 14:53

احتمالاً در ۷ تا ۱۴ روز بعد از عمل جراحی لاغری( عمل اسلیو معده ، بای پس معده و....) تغییراتی در قوام و دفعات مدفوع خود مشاهده کرده اید. در این هفته وجود یبوست یا کاهش مدفوع و یا کمی نرم شدن آن طبیعی است. دلیل این وضعیت با چند توجیه ساده قابل توجیه است:

اولا که طی هفته اول بعد از عمل لاغری مقدار غذایی که مصرف می کنید کمتر است و در نتیجه حرکات روده کمتری خواهید داشت.

داروهای ضد درد که مصرف کرده اید یا به طور بالقوه هنوز هم بعد از عمل مصرف می کنید نیز ممکن است به طور مداوم به یبوست منجر شود. به طور مشابه وجود کلسیم و آهن در رژیم ویتامینی شما باعث یبوست میشود.

کاهش فعالیت بدنی می تواند یکی دیگر از دلایل یبوست بعد از عمل باشد.

یکی از مهمترین علل یبوست (مخصوصا بعد از عمل بای پس معده و ساسی بای پس معده )بعد از عمل لاغری مصرف رژیم غذایی آبکی و کم فیبر است زیرا فیبر به نرم شدن مدفوع کمک میکند حال اینکه در یکی دو هفته اول شما غذای پرفیبر نمیخورید.

برای مطالعه بیشتر : مجله لاغری و تناسب اندام

برای کاهش یبوست در هفته دوم بعد از عمل لاغری چه باید کرد؟

اگر حین مراجعه به توالت، متوجه یبوست میشوید و در خروج مدفوع با مشکل روبرو هستید احتمالا در طول روز مایعات کمی مصرف میکنید. مصرف مایعات خود را افزایش داده و به رژیم غذایی بعد از عمل لاغری خود غذاهایی اضافه کنید که حاوی فیبر زیادی هستند.

طی هفته دوم بعد از عمل لاغری از آنجا که میتوانید غذاهای پوره ای و میکس بخورید، لذا مواد غذایی حاوی فیبر مانند عدس و … را به خوبی پخته و له کنید و با سایر مواد غذایی آبکی به حالت معجون در آورده و مصرف کنید.

نوشیدن آب گرم با لیمو نیز ممکن است به کاهش یبوست کمک کند.

مخلوط کردن ۱ قاشق غذاخوری روغن کتان در ماست یونانی نیز میتواند تاثیرات مشابهی داشته باشد.

روزانه ۴ تا ۶ وعده غذایی بسیار محدود پوره ای و میکس میل کنید اما در خوردن و نوشیدن زیاده روی نکنید و به آرامی میل کنید.

اکنون شما باید تنها ۱ چهارم بشقاب معمولی در هر وعده غذا بخورید و حتی کمتر.

برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است با یک متخصص جراحی لاغری مشورت کنید.

بازدید : 52
يکشنبه 12 مرداد 1399 زمان : 15:58

در هفته دوم بعد از عمل لاغری شما باید احساس بهتری داشته باشید. در این هفته بدن شما کم کم شروع به کاهش وزن میکند اما این روند هنوز به آرامی پیش میرود. اگر تا این هفته وزن از دست نداده اید نگران نباشید و فقط صبر کنید. هفته دوم را معمولا با تغییر رژیم غذایی و پرش به فاز دوم رژیم آغاز میکنید. اگر تحت عمل لاغری اسلیو معده ، بای پس معده یا ساسی بای پس معده بوده اید در این هفته شما از مصرف مایعات شفاف به مصرف رژیم غذایی آبکی، پوره ای و میکس مواد غذایی رو می آورید.

برای مطالعه بیشتر : مجله لاغری و تناسب اندام

تغییر در حرکات روده ای

احتمالاً در ۷ تا ۱۴ روز بعد از عمل جراحی لاغری، تغییراتی در قوام و دفعات مدفوع خود مشاهده کرده اید. در این هفته وجود یبوست یا کاهش مدفوع و یا کمی نرم شدن آن طبیعی است. دلیل این وضعیت با چند توجیه ساده قابل توجیه است:

از خوردن غذاهایی که نیازمند جویدن هستند خودداری کنید

در هفته دوم بعد از عمل لاغری اکیدا از مصرف مواد غذایی سفت و سخت که نیازمند جویدن هستند خودداری کنید. معده شما هنوز توانایی کنار آمدن و گوارش این غذاها را ندارد. شما هنوز در فاز مواد غذایی پوره ای هستند نه جامد.

مراقبت از جای برش جراحی و پانسمان زخم ها

بروز عفونت بعد از عمل جراحی لاغری نادر است اما فراموش نکنید که در همه عمل ها ممکن است عفونت شکل بگیرد. برای پیشگیری از بروز عفونت شما باید تا آنجا که ممکن است مراقب پانسمان و محل زخم های خودتان باشید.

مصرف مکمل های ویتامین و مواد معدنی

اگر بعد از عمل مکمل ویتامینی مصرف نکرده اید از هفته دوم بعد از عمل لاغری باید این کار را شروع کنید. بسیاری از بیماران در این مقطع زمانی از مکمل های ویتامینی جویدنی شروع میکنند. مصرف این مکمل ها حیاتی است و برای حفط سلامتی بدن شما ضروری هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است با یک متخصص جراحی لاغری مشورت کنید.

بازدید : 52
شنبه 11 مرداد 1399 زمان : 15:54

چاقی رابطه مستقیمی با آمار بالای بیماری های روحی روانی دارد. این بیماری ها می توانند بر کیفیت زندگی فرد، اثرات منفی فراوانی داشته باشد. جراحی لاغری روش موثری برای درمان چاقی مفرط است که موجب کاهش وزن قابل توجه و بهبود مشکلات جسمی و حتی روحی می شود. بیشتر سلامت روان به دست آمده ناشی از کاهش وزن و افزایش اعتماد به نفس فرد می باشد. با این حال، عوامل دیگری که می تواند بر سلامت روانی فرد پس از جراحی لاغری تاثیر گذارد حس کنترل زندگی و حمایت نزدیکان است. سلامت جسمی و روانی قبل از جراحی لاغری نیز به نوبه خود بسیار مهم است.

یکی از مهمترین فواید جراحی لاغری( عمل اسلیو معده ، بای پس معده ، جراحی ساسی معده و...) ، سبک شدن و کاهش فشار بر مفاصل و در نتیجه کاهش زانو درد و کمر درد است که به شخص، انگیزه فعالیت بیشتر و رسیدن به تناسب اندام مورد نظرش را خواهد داد. با اینکه ورزش پس از جراحی لاغری برای سلامت و حفظ BMI جدید بدن ضروری است اما نباید در انجام ورزش زیاده روی کرد. علاوه بر این، بهبودی پس از جراحی لاغری نیازمند استراحت بسیار و تبعیت از رژیم غذایی خاصی است.

پس از بای پس معده یا برخی انواع خاص جراحی لاغری، بیمار به سرعت سلامت جسمانی خود را به دست خواهد آورد. به عنوان مثال، دیابت بیمار ممکن است به طرز معجزه آسایی بهبود پیدا کند. این بهبودی ممکن است شامل حال تمام بیماری های مرتبط با چاقی نظیر فشار خون بالا، آرتریت، آپنه خواب، کلسترول بالا نیز شود.

اما بهبود سلامت جسمانی پس از جراحی حلقه قابل تنظیم معده به تدریج حاصل می شود. بیمار باید به طور منظم به متخصص جراحی لاغری خود مراجعه کند تا وی بهبود سلامت جسمانی وی را مورد ارزیابی قرار دهد.

برای مطالعه بیشتر : مجله لاغری و تناسب اندام

تعداد صفحات : 39

درباره ما
آمار سایت
 • کل مطالب : 579
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 548
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 439
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 7892
 • بازدید ماه : 36134
 • بازدید سال : 142345
 • بازدید کلی : 142345
 • <
  پیوندهای روزانه
  آرشیو
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  کدهای اختصاصی